OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Více než patnáct kilometrů lyžařských stop je připraveno pro běžkaře v okolí Vlasenice u Kamenice nad Lipou. Zdejší příroda a trasy lákají nadšence nejen z Kamenicka.

 

REKLAMA

Na běžkařské okruhy v okolí Vlasenice u Kamenice nad Lipou vyrážejí jak místní, tak nadšenci z Pelhřimovska a Jindřichohradecka. Foto: archiv Vlasenice

Milovníci běžek mohou využít hned několik okruhů pro klasický styl a dva okruhy pro styl bruslařský. Na své si přijdou rekreační i sportovní lyžaři. „O trasy se starají obyvatelé obce už déle než sedmou zimu a podmínky jsou díky strojově upravovaným stopám výborné. Kromě toho mohou běžkaři obdivovat krásné výhledy na nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny Javořici,“ říká starosta obce Milan Houška.

Na cestě nechybí ani možnost příjemného zahřátí a občerstvení U Rudolfů ve Vlasenici, kde provozovatelé upravují otevírací dobu speciálně na přání zimních sportovců. „Při příznivých lyžařských podmínkách je pro lyžaře otevřeno v sobotu i v neděli od 13 hodin. Nejoblíbenější vzpruhou je pro ně čaj s rumem či místními oblíbený medogrog. K chuti přijde i teplá polévka,“ zmiňuje Martin Lang z Vlasenice, provozovatel Hospody U Rudolfů a penzionu.

REKLAMA