OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

boe3Skupina mladých lidí z České republiky se díky občanskému sdružení Hodina H z Pelhřimova zúčastnila projektu „Vytváříme naši Evropu“. Šlo o mezinárodní výměnu mládeže v rámci evropského programu Mládež v akci.

Projekt se konal od 16. do 23. listopadu 2010. Celkem čtyři mladí lidé, jak z Kraje Vysočina, tak i z jiných koutů České republiky, vyrazili až na jih Itálie do malého vesničky Benestare v regionu Kalábrie. Ačkoliv to nebylo turisty vyhledávané místo, i tak si skupina projekt užila a cítila potřebu předat nové informace o jiných kulturách místním obyvatelům. Celkem se na projektu seznámilo 25 mladých lidí z Itálie, České republiky, Estonska, Maďarska a Slovenska.

boe2
Tématem projektu bylo evropské občanství a řemesla. Řeknete si, co mají tyto oblasti společného, ovšem díky metodice neformálního učení lze propojit vše. Mladí lidé se dozvěděli mnoho nových informací o evropském občanství a co vše přináší a zároveň pracovali s různými řemesly. Šlo tedy o velmi kreativní a zábavné propojení. Všichni účastníci nejvíce pracovali s hlínou a jejím zpracováním na různá témata. Každá národní skupina měla navíc prostor pro prezentaci jednoho typického řemesla pro danou zemi.

boe1
Za týden se všichni stali přáteli, poznali se navzájem a díky různým aktivitám neformálního učení poznali více i sebe sama. Určitě se dozvěděli mnoho nových informací o jiných kulturách a také poznali tradiční život v malé jihoitalské vesničce. Helena, Ivana, Johana i Tonda z České republiky vyzkoušeli svou angličtinu s ostatními, naučili se mnoho nových věcí, mají mnoho nových přátel po celé Evropě a odvezli si zpět domů mnoho nezapomenutelných okamžiků.
REKLAMA