Ve středu 8. 5. 2018 se uskutečnilo vyhlášení výsledků soutěže. Rokycany se umístily na 2. místě v Plzeňském kraji.

 V Národním archivu v Praze byly vyhlášeny výsledky soutěže za jednotlivé kraje a také hlavní kategorie, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku.

REKLAMA

Městský úřad Rokycany se v rámci Plzeňského kraje umístil na 2. místě. Ocenění za město převzal starosta Václav Kočí a tajemník úřadu Mgr. Daniel Chaloupka. Po loňském 3. místě si Rokycany o místo polepšily. Vítězem Plzeňského kraje se stala krajská metropole Plzeň, na 3. příčce se umístil Stod.

V hlavní kategorii, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku, se na 1. místě umístil Liberec, na 2. místě Žďár nad Sázavou a na 3. místě Prostějov.

Cílem soutěže je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností. Předávání ocenění předcházelo hodnocení úřadů obcí formou dotazníkového šetření. Městské úřady byly hodnoceny na základě 56 kritérií rozdělených do třech kategorií – přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Sledoval se tak například počet úředních hodin nebo zveřejňování dokumentů na webových stránkách města. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 151 obcí s rozšířenou působností.

Soutěž Přívětivý úřad pořádá Ministerstvo vnitra – sekce pro veřejnou správu od roku 2016. Více informací je dostupných na internetových stránkách Ministerstva vnitra.

REKLAMA