OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Panelák, kde v posledních letech bývaly LDN a oční oddělení Nemocnice Třebíč, má nového majitele. Dům na Družstevní ulici nejdříve odkoupilo město Třebíč a následně jej prodalo novému majiteli. Ten převzal od nemocnice a potažmo od města i odpovědnost za dodržení všech uzavřených nájemních smluv. Novým vlastníkem je společnost BB Industry se sídlem v Praze.

V pátek 18. července byl definitivně předán novému majiteli objekt na Družstevní ulici 1320, který nemocnice ještě v loňském roce využívala pro ubytování zaměstnanců a jako sídlo některých zdravotnických provozů. LDN a oční oddělení byly na přelomu září a října 2013 přestěhovány do areálu Nemocnice Třebíč na Purkyňově náměstí.

REKLAMA

Budovu s kapacitou cca 100 lůžek nemocnice využívala od počátku 90. let. V průběhu let se oddělení v budově střídala, ale postupně byla využívána stále méně. Zpočátku v ní zázemí našla administrativa nemocnice, neurologie, plicní a kožní oddělení. V posledních letech už jen oční oddělení, LDN a ubytovna pro zaměstnance.

„Důvodem opuštění objektu bylo zefektivnění provozu nemocnice s cílem uspořit zbytečné finanční prostředky vynakládané na převozy pacientů, zdravotnického materiálu a udržování budovy.“ komentuje rozhodnutí ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. „Podle aktuálních hygienických a požárních norem zde nebylo možné ani dál provozovat lůžkové zdravotnické zařízení. Nevyhovující bylo dispoziční uspořádání i malá světlost chodeb a rozměry dveří,“ dodává. Přestěhováním očního oddělení, oddělení LDN a DIOP byla vyčíslena roční úspora ve výši až 5 milionů korun.

Nemovitost patřila Kraji Vysočina, zřizovateli Nemocnice Třebíč. Od něj ji odkoupilo za 9,15 milionu město Třebíč a následně dál nabídlo k prodeji. Důvodem byla možnost lepší kontroly následného využití domu. Objekt by měl dál sloužit jako ubytovna a pomáhat bude i zaměstnancům nemocnice. „Při prodeji budovy vyjednalo vedení prostřednictvím zřizovatele s budoucím majitelem možnost ubytování zaměstnancům nemocnice, tak jak tomu bylo doposud,“ uzavírá převod ředitelka Tomášová.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA