OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

obedDruhý ročník celostátní soutěže jídelen s názvem „O nejlepší český oběd“ zná už své finalisty jak v českém tak v moravském kole. Centrální školní jídelna Třebíč uspěla v prvním semifinále a probojovala do finále moravského kola, které proběhne 23. srpna.

První semifinále soutěže probíhalo korespondenčně. Jídelna měla za úkol připravit soutěžní menu, které se běžně v jídelně vaří a dodržet cenový limit pro školní stravování. Uspěla s výběrem:  polévka jáhlová se zeleninou a droždím, hlavní chod: kuřecí stehno na rozmarýnu, špenátová nádivka a zeleninový salát.

„V dalším finálovém klání čeká třebíčskou jídelnu nelehký úkol. Během stanoveného času budou pracovníci jídelny vařit a servírovat odborné porotě své menu, které musí splňovat atributy zdravého školního stravování. V hodnotící porotě zasednou zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebo Společnosti pro výživu, která soutěž pořádá,“ uvedla Olga Johanidesová z krajského odboru školství, mládeže a sportu.

První čtyři jídelny z moravského kola postoupí do celorepublikového finále, které je plánováno na 27. října 2011 v Praze, kde je doplní nejlepší jídelny z české části. Cílem soutěže je ukázat dětem i široké veřejnosti, že ve školních jídelnách se vaří nejenom zdravě, ale hlavně chutně.

Centrální školní jídelna Třebíč - Zařízení školního stravování pod vedením Drahomíry Trnčíkové, zřizované Městem Třebíč, s téměř největší výrobní a odbytovou kapacitou v našem kraji. Centrální jídelna stravuje převážně žáky středních škol z Třebíče, školáky základních škol a zabezpečuje stravovací služby pro třebíčskou veřejnost.
REKLAMA