OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zachranari_001Rady jak správně poskytnout první pomoc při dopravní nehodě, znalostní testy, soutěže a prezentace techniky integrovaného záchranného systému, to vše čeká na veřejnost v pátek 8. dubna na Karlově náměstí v Třebíči. Agenturu Mediafax informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Hlavní část programu bude zaměřena na simulaci dopravní nehody s tím, že při poskytování první pomoci prostor dostane laická veřejnost, která bude mít možnost vyzkoušet si v praxi poskytování první pomoci účastníkům dopravní nehody. Pro tyto účely bude připravena modelová situace, při které v místě havarují dvě osobní vozidla a jeden motocykl," uvedla mluvčí.

Do pilotního projektu nové dopravně bezpečnostní kampaně „Vysočina za bezpečnost 2011/2012“ se vedle krajského ředitelství policie se zapojily mimo jiné Rally Vysočina klub v AČR, STK Okříšky, Autocentrum Červená Hospoda, Sunoco, Autosalon TV, Záchranná služba hlavního města Prahy, Centrum pro bezpečný stát o.s., BESIP, Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina a Mototrade. Celá kampaň se uskuteční pod záštitou senátorské kanceláře Vítězslava Jonáše (ODS).

"Pilotní zahajovací akce celé kampaně se uskuteční v pátek 8. dubna 2011 od 11 do 15 hodin v Třebíči na Karlově náměstí," dodala Čírtková. Vedle prezentace záchranných složek zasahujících při dopravních nehodách a hromadných neštěstích se veřejnost může seznámit také s aktuálními trendy první pomoci při dopravních nehodách. V rámci akce se veřejnosti představí přímo v akci Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy.

Zájemci si budou moci prohlédnout zásahové vozidlo Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina, vybavení výjezdové skupiny dopravních nehod Územního odboru Třebíč a také superrychlé vozidlo VW Passat, které zasahuje na úseku dálnice D1 na Vysočině.

Pracovníci regionálního pracoviště BESIP představí „alkoholické brýle“ a vysvětlí veřejnosti důležitost a hlavní zásady při používání dětských autosedaček. Pro děti jsou nachystány různé znalostní testy a soutěže. Návštěvníci akce se mohou těšit na prezentaci aktuálních bezpečnostních trendů v automobilech i prezentaci bezpečnostního oblečení pro motocykly.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA