OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

popelariLidé, kteří mají adresu svého trvalého bydliště hlášenu na městském úřadu v Třebíči, musí nově platit odpad. Od 1. ledna letošního roku už nejsou od této povinnosti osvobozeni. Zaplatit částku 492 korun tak musí přes 850 osob. Povinnost jim ukládá nová městská vyhláška.

Svoji adresu mají na městském úřadu hlášeny osoby, kterým byl trvalý pobyt v jejich původním bydlišti úředně zrušen. V drtivé většině se jedná o případy, kdy nový majitel koupí byt a zůstává mu v něm hlášen původní nájemník. Aby se nechtěné adresy dřívějšího nájemníka zbavil, například kvůli exekucím, může požádat ve správním řízení o zrušení jeho trvalého pobytu.

Osob, které mají hlášenu adresu na radnici, postupně přibývá. V roce 2006 bylo podáno 118 návrhů na zrušení trvalého pobytu, o rok později 141, v roce 2008 celkem 181, předloni 167 a v loni už 263.

Pro běžného občana se novou vyhláškou nic nemění. Poplatek za odpad ve výši 492 korun na osobu a rok zůstává stejný jako v předchozích letech. Uhradit ho lze hotově, pomocí SIPO nebo bankovním převodem z účtu na účet. Termínem je jako obvykle 31. březen.


REKLAMA