OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kruhovy_objezdPotěšitelnou zprávu pro řidiče připravil odbor dopravy Městského úřadu Třebíč. Nový kruhový objezd ve čtvrti Týn bude otevřen o měsíc dříve. Výstavba okružní křižovatky ulic Táborská, Marie Majerové a Budíkovická probíhala od dubna tohoto roku. Investorem byl kraj Vysočina, podílelo se i město.

Před vybudováním vozovek a chodníků bylo nutné přeložit inženýrské sítě, především kanalizaci a vodovod. Původní termín dokončení celé akce byl stanoven na září. Nový rondel se však podařilo dokončit asi o měsíc dříve oproti původnímu plánu. Řidiči všech druhů vozidel tedy budou moci po novém kruhovém objezdu v Týně jezdit už od 1. srpna. Zkrácený termín předání do provozu výrazně pomůže třebíčské dopravě.

Závěrečné práce na rondelu si vyžádají odklon linek městské autobusové dopravy, které staveništěm dosud mohly projíždět. Změny se dotknou spojů v termínu od pátku 15. července od 8:00 hodin do neděle 17. července do 24:00 hodin.

Cestující musí počítat s těmito dočasnými změnami:
 • Zastávky
  Zastávka „Týn“ bude přesunuta před most na ulici Marie Majerové, autobusy budou zastavovat v zastávkovém zálivu vpravo a budou se otáčet na přilehlém parkovišti, kde bude změněný dopravní režim. Odbor dopravy Městského úřadu Třebíč žádá v této souvislosti řidiče, aby respektovali dopravní značení. Zastávka „Hřbitov“ zůstane v pátek 15. července bez obsluhy. Náhradní zastávkou bude „Míčova“.
 • Linka č. 2
  Bude ukončena na zastávce „Palackého ulice“, kde vyčká nájezdu na spoj ve zpátečním směru. Zbývající zastávky předmětné linky až po zastávku „Hřbitov“ budou zrušeny bez náhrady.
 • Linka č. 3 (pátek 15. července od 8:00)
  Spoje z výchozí zastávky „Karlovo náměstí“ nebo „Za Rybníkem“ budou ukončeny na zastávce „Palackého ulice“. Na tyto spoje naváže v časových polohách platného jízdního rádu posilový vůz, a to od náhradní zastávky „Týn, Billa“. Prakticky tedy dojde k přerušení a navázání v platném oběhu vozidel. Spoj s odjezdem  ve 13:04 hodin ze zastávky „ZŠ Na Kopcích“ dojede na náhradní zastávku „Týn, Billa“, ze které přejede na zastávku „Komenského náměstí“, kde naváže na platný oběh směr zastávka „Za Rybníkem“.
 • Linka č. 3 (sobota 16. a neděle 17. července)
  Spoje z výchozí zastávky „Karlovo náměstí“ budou ukončeny na zastávce „Palackého ulice“. Zbývající zastávky předmětné linky až po zastávku „Karlovo náměstí“ budou zrušeny bez náhrady.
 • Linky č. 4, 5
  Spoje těchto linek budou ukončeny na zastávce „Týn, Billa“ v náhradní poloze u parkoviště před mostem na ulici Marie Majerové.
 • Linka č. 6 (sobota 16. a neděle 17. července)
  Spoje na této lince budou odkloněny za zastávkou „Poliklinika Hájek“ na zastávky „Generála Svobody“ a „Hřbitov“.

REKLAMA