OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

trebic 01Od prvního vodovodního rybníka do ulice Františka Hrubína budou lidé chodit pohodlně a bezpečně. Město Třebíč tam staví nové schodiště. 

Dosavadní schody z lesoparku v Týnském údolí do sídliště Hájek pocházely z doby 80. let minulého století. Jejich stav byl nevyhovující. Odbor komunálních služeb radnice se proto tento týden pustil do plánované výstavby nových.

REKLAMA

Schodiště bude ve stejném materiálovém provedení a vzhledu jako nedaleké schody od vodovodního rybníka do Luční ulice, které město zbudovalo v roce 2007. Schody budou tedy zhotoveny ze žuly pocházející z lomu Sumrakov u Telče. Tamní kámen se vyznačuje šedou barvou s lehce žlutými žílami. Počítá se také s osazením ocelového kovaného zábradlí v historizujícím designu. Kvůli prudkému a lesnatému svahu však bude schodiště o něco užší a v některých místech vyneseno na opěrných zídkách nad terén. Pro příští rok počítá radnice i s instalací veřejného osvětlení.

Stavební akce bude hotová do konce září tohoto roku. Celkové náklady ve výši 998 tisíc korun hradí město kompletně ze svého rozpočtu. Nové schody z ulice Františka Hrubína ke hrázi prvního vodovodního rybníka zlepší pěší tah z jižní části sídliště Hájek do centra města. Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná
Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací
Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA