OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vzdelavani_stredOd září 2010 poskytuje občanské sdružení STŘED,o.s. programy primární prevence a intervenční programy pro základní školy i v nových prostorách  STŘED,o.s. na ulici Husova 189 v Moravských Budějovicích.  

Intervenční programy se zaměřují na třídní kolektivy, které mají problémy v oblasti narušených vztahů mezi žáky, či ve třídě dochází ke konfliktům, nebo šikaně. „Nabízíme diagnostiku třídních kolektivů a dále intervence pod názvem „Šikana ve třídě“, „Plujeme na jedné lodi“ a „Já a moje místo ve třídě“, sdělila vedoucí programu primární prevence Bc. Kateřina Melánová.

„Součástí nabídky je pro letošní školní rok rovněž jedenáct jednorázových a čtyři dlouhodobé programy primární prevence. Mezi nimi i nový program „Umím poskytnout první pomoc?“, sdělila koordinátorka Mgr. Veronika Dvořáková. „Poptávka škol je vysoká. Od ledna do června roku 2010 využilo programů primární prevence 1 982 žáků ze 43 škol okresu Třebíč“, doplnila Dvořáková.

Od října 2010 bude probíhat v prostorách detašovaného pracovišti na ulici Husově v Moravských Budějovicích STŘEDu nový kurz pod názvem „Vzdělávání učitelů škol“, jehož cílem je zvyšovat kompetence pedagogických pracovníků při začleňování dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami do hlavního vzdělávacího proudu.

Zmíněné aktivity jsou poskytovány žákům i učitelům bezplatně díky podpoře projektu „STŘEDem k rovným příležitostem!“ z  Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

REKLAMA