OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policie_svetloDevětadvacetiletého muže odnášejícího do výkupny barevných kovů dvanáct metrů okapových svodů zadrželi v pondělí v Třebíči policisté. Zloději, který má ve městě na svědomí více podobných krádeží, hrozí dvouleté vězení, uvedla policejní mluvčí Marcela Lavická.

Muže vlekoucího dvanáct metrů okapových svodů si povšimla v ulici Žďárského v Třebíči policejní hlídka. Jak se při kontrole zjistilo, okapy pocházely ze Zahradníčkovy ulice, kde je muž sebral v noci na neděli.

Další vyšetřování odhalilo, že zloděj podobným způsobem kradl barevné kovy v Třebíči už dříve. Policisté mu prokázali další tři případy podle obdobného scénáře.

"Celkem ve čtyřech případech krádeží okapových svodů a příslušenství způsobil škodu ve výši více než jedenáct tisíc korun. Pachatel se dopustil přečinu krádeže a hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta. Kromě posledního případu prodal všechny odcizené předměty ve výkupně barevných kovů," uvedla Lavická s tím, že zloděj je vyšetřován ve zkráceném přípravném řízení.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA