OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

houslista_hudecekHistorická Třebíč zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO bude v neděli 12. září hostit houslistu Václava Hudečka, kterého bude doprovázet komorní orchestr Musica Minore. Podle lídrů politického hnutí Pro Třebíč právě historické město potřebuje projekty vážné hudby, které by zvedlo jeho prestiž a přilákalo další turisty.

„Jsme rádi, že Václav Hudeček v Třebíči vystoupí, významným způsobem rozšíří kulturní nabídku pro občany a  podpoří zviditelnění našeho města. Vůbec nechápu, proč starosta Uher a ředitelka městského kulturního střediska Hana Štěpničková odmítli návrh spolupráce s tak světoznámým houslistou. Třebíč nutně potřebuje takovéto kulturní projekty, které by byly přímo svázány s propagací třebíčských památek, zapsaných do seznamu UNESCO,“ říká zakladatelka hnutí Pro Třebíč Jaromíra Hanáčková a dodává, že jiná historická města v republice už dávno spolupracují s významnými umělci.

Vedení města v minulosti nejevilo o vystoupení známého houslisty zájem a odmítli jeho návrh spolupráce. Politické hnutí Pro Třebíč nechce ale dál přihlížet k tomu, jak v okresním městě upadá kulturní život a lidé na radnici se o kulturu příliš nestarají. Lídři hnutí Pro Třebíč přijali houslistovu nabídku a chtějí připravit i na příští rok podobné vystoupení.

Václav Hudeček vystoupí s orchestrem v malém amfiteátru pod širým nebem na konci Subakovy ulice v Židovské čtvrti. Zájemci se mohou těšit na dvě nejpopulárnější díla, na Vivaldiho Čtvero ročních období a Mozartovu Malou noční hudbu. Začátek je v neděli 12. září v 17.00, generálním partnerem akce je firma ICOM. Vstup je zdarma.

REKLAMA