OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

invalidni_vozikV sobotu 4. září v 17.00 začne v třebíčské sportovní hale TJ Spartak koncert FOR JANE aneb koncert proti lhostejnosti. Jedná se o první ročník benefičního koncertu, který chce pomoci Janě Hanové. Ta je nyní na vozíku a potřebuje nový, aby si dále neničila páteř. Sama na něj nemá. Lidí jako je Jana je více, proto třebíčské sdružení FOR JANE chce pořádat benefiční koncerty každý rok a svoji pomoc rozšířit.

„Na vlastní kůži jsem si zkusil, jaké to je, když nevíte, jestli budete chodit. Pro některé je vozík jedinou možností pohybu a přesto neztrácejí životní elán. Jsou to silní lidé, ale občas potřebují pomoct,“ říká organizátor koncertu Tomáš Vostál s tím, že občanské sdružení FOR JANE bude každý rok pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují.

Šla na banální operaci. Dnes je na vozíku
Jana Hanová žila jako každý jiný. Jednoho dne se probudila s bolestí v zádech, která se stupňovala, a tak vyhledala pomoc lékařů. V jednadvaceti se tak musela podrobit operaci páteře kvůli ploténce. Nemocnici však opouštěla ještě s většími bolestmi než před tím. Situace se nelepšila a tak následovala další operace. Místo státnic a psaní bakalářské práce šla ještě na další zákrok, který už měl opravdu pomoci. Jana dostala do páteře titanové náhrady a šrouby a musela rehabilitovat. Ale výsledek by špatný, lékaři si už nevěděli rady a mysleli si, že bolest má Jana pouze v hlavě. Až v pražské nemocnici přišli na to, že bolest způsobují špatné šrouby. Janu tedy čekala reoperace a po ní vozík – nová etapa života. Jana musela „bojovat“ s městskou hromadnou dopravou, se školou a také se samotnou péčí o sebe. Zvládla to. Teď studuje a bydlí v Praze.
   
V současné době Jana potřebuje novější vozík, který by tolik neničil její hrudní páteř. Ambicí třebíčského koncertu je vybrat peníze na potřebný vozík. A možná také na automobil se systémem přizpůsobený pro handicapované.

Program koncertu:
Vicemistr světa v beat boxu Petr Cerha alias NASTY
Třebíčská bluesová kapela  HLAVÁČ & CO
Nově vzniklá Třebíčská big beatová kapela  mpDvojka
Třebíčská multižánrová kapela  FRUFRU
Pražská punková kapela   Bobr chutná 2x
Třebíčská kapela CZECH FAITH NO MORE
Pražská crossoverová  kapela FIVE O’CLOCK TEA
REKLAMA