OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

trhy bramboryV dnešní moderní a přetechnizované době veřejnost stále více vyhledává nákupy čerstvých produktů od místních farmářů. Proto po celé republice zažívají velký boom farmářské trhy. V Třebíči zatím nefungují, nicméně svoji tradici má dnes již 3. JARMARK BIO, EKO A VÝROBKŮ S OZNAČENÍM VYSOČINA REGIONÁLNÍ PRODUKT. Letos se koná ve čtvrtek 15. září od 8,30 do 15,30 na Karlově náměstí. Touto akcí se Třebíč aktivně zapojuje do kampaně ZÁŘÍ - měsíc biopotravin vyhlašované ministerstvem životního prostředí.

 

REKLAMA

jarmark bio_eko_trebic

Představí se držitelé těchto tří značek:  BIO, EKO a „Vysočina regionální produkt“. Prvního ročníku se zúčastnilo - 18 prodejců, 2. ročníku -  24 prodejců. Letos přislíbilo svoji účast 30 prodejců!!

Novinky roku 2011:

  • Vystoupení folklorního souboru Okřešánek od 14,15 do 15,00 hodin
  • Soutěž o NEJ sladký RECEPT Z CUKETY ve spolupráci s Třebíčským deníkem
  • Mnozí prodejci jsou tradiční, ale někteří jsou úplně noví (např. bio víno z Templářských sklepů, pekař pan Marek z Telče)
  • Zboží se prodává i ochutnává
  • Sortiment je opravdu pestrý, od jídla počínaje např. šperky konče (např. vinuté perly, ošatky z pedigu apod.)

Cílem jarmarku je podpořit místní producenty, kteří patří k naší krajině a oživit dění ve městě. Trh je jedním ze způsobů setkání lidí – prodejců a návštěvníků (nakupujících). Akce je součástí celoročního projektu s názvem: „Hledáme cesty ke zdraví,“ finančně podpořeného grantem Zdravého kraje Vysočina. Proto mají prodejci účast zdarma. Platí jen ti, kteří si pronajmou dřevěný stánek od MKS (200 Kč za den).

Město počítá do budoucna s farmářskými trhy (v příštím roce). Určitě uvítáme zájemce a spoluorganizátory, kteří by se chtěli zapojit.

Zapojte se do soutěže O NEJ SLADKÝ RECEPT Z CUKETY, který u příležitosti 3. JARMARKU BIO, EKO A VÝROBKŮ S OZNAČENÍM VYSOČINA pořádá Zdravé město Třebíč ve spolupráci s Třebíčským deníkem. Hlavní použitá surovina - CUKETA. 
Recepty je možné zasílat na adresu Třebíčského deníku (Karlovo nám. 54/43, 674 01 Třebíč), obálku je třeba označit heslem RECEPT nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nebo je možné přinést recept osobně na Jarmark 15. 9. ke stánku s cukeťáky 
Soutěž v novinách probíhá od 22. 8. do 15. 9. 2011
Poté odborná komise vybere 3 nej recepty. Autoři těchto receptů připraví malou ochutnávku.  Oficiální vítěz bude pozván na tiskovou konferenci města a může se těšit na dárky od města a Třebíčského deníku.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA