OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

trebic_01V letošním roce se Třebíč stane dějištěm významných kulturních a sportovních akcí. Na náměstí budou promítány filmy z maringotky bratří Čadíků, do Třebíče přijede zpěvačka Lucie Bílá, v rámci Třebíčského kulturního léta je připraveno šest hudebních festivalů a také zde proběhne mistrovství Evropy v baseballu.

Tyto a mnohé další akce chce místostarosta Pavel Pacal představit při příležitosti slavnostního zakončení Festivalu divadla 2-3-4 herců v sobotu 19. března před představením Miroslava Donutila.

„Město se letos bude podílet na několika velmi zajímavých sportovních a kulturních akcích. Pozval jsem proto na závěrečné vystoupení tradičního divadelního festivalu obchodní partnery, kteří s městem spolupracují, abych jim i ostatním divákům představil plánované akce v Třebíči,“ popisuje místostarosta Pavel Pacal a dodává, že tímto krokem chce oslovit potencionální partnery při spolufinancování těchto akcí.

V rámci Třebíčského kulturního léta je připravena žánrově pestrá nabídka šesti hudebních festivalů. „Bonbónkem bude koncert naší nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé,“ prozradila ředitelka Městského kulturního střediska Jaromíra Hanáčková. „V letošním roce navíc oživíme centrální Karlovo náměstí promítáním filmů. Prostřednictvím filmové maringotky bratří Čadíků zprostředkujeme Třebíčanům i návštěvníkům města filmy Zdeňka Svěráka.  Dokonce se nám podařilo zajistit i autorovu osobní přítomnost, “ dodává Hanáčková. 

Významnou sportovní akcí bude například připravované mistrovství Evropy kadetů v  baseballu. Jedná se o prestižní záležitost, která se neobejde bez podpory města. „Chceme, aby se Třebíč stala živým městem plných kulturních a sportovních akcí, na které budou lidé přijíždět a také se rádi vracet. Věřím, že ve spolupráci s partnery se nám podaří nalézt prostředky k uskutečnění všech naplánovaných aktivit,“ uzavírá Pavel Pacal.
   


REKLAMA
REKLAMA