OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

autobus mhdRadnice uvažuje po létech o zásadní optimalizaci městské autobusové dopravy. Zmodernizovaný systém by měl více vyhovovat současným nárokům a velikosti Třebíče. Město proto začalo sbírat náměty od lidí. 

Podobu nového systému bude odbor dopravy Městského úřadu Třebíč postupně vytvářet. Zohlednit je nutné územní rozvoj Třebíče v posledních letech, například nová nákupní centra na jižním okraji města. Je pravděpodobné, že dojde k vytvoření nových zastávek nebo změně tras některých linek. Jednou z možností je vytvoření sítě páteřních linek a navazujících vedlejších linek. Městská autobusová doprava musí také více navazovat na ostatní druhy veřejné dopravy, především na vlaky. 

REKLAMA

Záměry radnice přiblížil místostarosta Pavel Svoboda, který má své kompetenci dopravu: 
„V loňském roce byla provedena studie na optimalizaci městské autobusové dopravy, která konstatovala, že z 27 autobusů by při stávajícím režimu a optimalizaci spojů bylo možné zajistit provoz 24 vozidly. Nyní po jednání s firmou ICOM se uvažuje o zadání další studie, která by optimalizaci doplnila. Rádi bychom oslovili tzv. malé starosty z místních částí Třebíče, jestli projeví zájem o autobusové spojení. Dokonce jsme oslovili či oslovíme starosty blízkých samostatných obcí, jako jsou například Kožichovice, Střítež, případně Stařeč, zda by bylo možné na základě určité finanční spoluúčasti zavést některé linky i tam. Byla by to zajímavá příležitost rozšířit nabídku.“ 

Své náměty a požadavky na městskou autobusovou dopravu mohou lidé adresovat Bc. Aleši Kratinovi, vedoucímu odbor dopravy Městského úřadu Třebíč. 


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA