OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

aquapark_trebicHorké léto a stále stoupající zájem o vodní aktivity a sporty jasně ukázal, že v Třebíči chybí aquapark. Hnutí Pro Třebíč proto prosazuje dostavbu krytého areálu Laguna, který by občanům Třebíče nabídl kompletní sportovní vyžití a turistům další důvod, proč se vydat do Třebíče, a ne do Jihlavy.

„V Třebíči a jejím okolí je nedostatek vodních ploch ke koupání. Polanka má svá léta za sebou a nesplňuje mnohá kritéria, která by z ní činila vyhledávané místo k trávení prázdnin a volna. Chybí zde větší sportovní vyžití, dostupnost pro lidi je také složitá a teplota vody odpovídá spíše polárním oblastem,“ hodnotí lídr hnutí Pro Třebíč Pavel Pacal a poukazuje na to, že Polanka není v zimě vůbec využita, takže funguje jenom pár měsíců v roce.

Dostavba areálu veřejného krytého bazénu Laguna je přitom promyšlená a dokonce je hotová i projektová dokumentace. Podle Jaromíry Hanáčkové z hnutí Pro Třebíč dostavba skrývá mnohé výhody: „Bude to rozlehlý areál s výbornou polohou uprostřed města, který nabízí krytý bazén, zázemí v podobě restaurace, sauny, posilovny a dalších služeb jako jsou například masáže a další druhy sportovního i relaxačního vyžití.“

aquapark_trebic_zmena_
K současnému krytému bazénu přibudou podle plánu venkovní bazény, tobogány a skluzavky. Kurty na plážový volejbal doplní hřiště na streetball a ledová plocha se zázemím, která bude v letních měsících využívána pro florbal, kopanou a další sporty.

Dostavba areálu nabídne občanům Třebíče, ale i turistům a také lidem z přilehlých obcí, kteří v Třebíči studují a pracují, lepší možnosti trávení volného času a také nová pracovní místa.
REKLAMA