REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dukovanyJaderná elektrárna Dukovany vyrobila od začátku letošního roku celkem už 10,33 milionu MWh elektřiny. V pondělí o tom informoval mluvčí elektrárny Petr Spilka.

V jaderné elektrárně Dukovany jsou v provozu všechny čtyři reaktory, v pondělí v sedm hodin ráno jely reaktory ve druhém, třetím a čtvrtém bloku na sto procent, reaktor v prvním bloku dosahoval ve stejný čas 97,4 procenta výkonu. "Všechny provozní systémy elektrárny pracují podle potřeb režimu bloků," doplnil Spilka.

V dukovanském areálu funguje také fotovoltaická elektrárna o výkonu 2 x 5 kW, která jen od začátku září už vyrobila 134 kWh elektřiny.

Jaderná elektrárna Dukovany vyrobila od svého uvedení do provozu v roce 1985 celkem 318 437 840 MWh elektřiny.

Naopak druhá česká jaderná elektrárna Temelín jede pouze na polovinu výkonu, na prvním bloku totiž pokračuje plánovaná odstávka spojená s výměnou paliva v reaktoru. Reaktor ve druhém bloku vyráběl elektřinu v pondělí v 10.45 SELČ na plný výkon.

Temelín dodal do sítě od začátku roku přes devět milionů MWh elektřiny, z toho první blok vyrobil 4 726 143 MWh a druhý blok 4 369 026 MWh elektřiny.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA