REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

P1180283Za účasti zástupců Krajského úřadu Kraje Vysočina, radního Mgr. Petra Krčála, starosty Města Moravské Budějovice Ing. Vlastimila Bařinky a tiskové mluvčí Regionálního operačního programu ROP NUTS 2 Jihovýchod ing. Kateřiny Kůrkové zahájilo v úterý 14. 9. 2010 občanské sdružení STŘED oficiálně činnost v nových prostorách bývalé Královopolské strojírny na ulici Husově v Moravských Budějovicích.

Díky dotaci z fondů EU přes 10 miliónů korun byly otevřeny skvělé prostory pro provoz nízkoprahového klubu Su-Terén, pro realizaci preventivních a vzdělávacích programů a ostatních služeb a aktivit STŘEDu v Moravských Budějovicích.

Nové prostory si prohlédlo na 60 návštěvníků zejména z řad odborné veřejnosti. Vedoucí odborů sociální věcí měst Třebíč,Mgr. Martinu Machalovou,  Moravské Budějovice, Ing. Janu Loiblovou  a Náměšť nad Oslavou, pana Ing. Tomáše Nevrtala,  a Střediska probační a mediační služby, PaedDr. Jaroslavu Auerovou zajímala nabídka programů pro mládež s rizikovými projevy v chování, ředitelé škol se informovali na programy primární a sekundární prevence pro třídní kolektivy.

Občanské sdružení STŘED je nestátní nezisková organizace s 10-ti letou historií, která pomáhá lidem s problémy v kraji Vysočina. Poskytuje ambulantní a terénní služby sociální prevence dospělým lidem a dětem, kteří se dostanou do obtížné životní situace z důvodu např. problémům ve vztahu s partnerem nebo při výchově a vztahu dítěte s rodičem, z důvodu ztráty zaměstnání, bydlení, školy nebo „spáchají trestný čin a mají zájem změnit své chování, tak aby bylo společensky přijatelné. Část  činnosti organizace je zaměřena na primární prevenci tzn. informování o možnostech, jak se do nebezpečných a nepříjemných situací nedostávat.
REKLAMA