OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zimni_stadionNový zimní stadion v Náměšti nad Oslavou, který vyrostl na místě bývalého venkovního kluziště, je zatím otevřený ve zkušebním provozu pro 80 lidí. Veřejné bruslení bude každý pátek a neděli, uvedl na stránkách města správce sportovišť Igor Chmelíček.

Oficiální otevření stadionu bude 27. listopadu, cena bruslení pro veřejnost je 20 korun.

Rekonstrukce zasáhla současnou budovu, ve které se zachovalo sociální zařízení a šatny, ty opraví v další etapě výstavby. "Na budovu jsme nechali namontovat halu, která zastřešuje ledovou plochu. Podklad pod led tvoří beton a díky tomu je možné mrazit menší vrstvu ledu než v minulosti. Celá hala se chladí bezčpavkovým chlazením. Úpravu ledu zajišťuje rolba na elektrický pohon," upřesnil Chmelíček.

Ledovou plochu osvětluje takzvané bílé světlo, které poskytuje optimální viditelnost pro bruslení. Součástí haly je i biologická čistička odpadních vod s ekologickým provozem, úpravou prošlo i blízké parkoviště.

Hala je určena pro veřejnost i pro náměšťskou hokejovou ligu (NHL). Stadion poskytuje také ledovou plochu pro nejmenší bruslaře, a to každé pondělí, středu a pátek.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA