OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

sanace_skalyTeplé počasí umožňuje v Třebíči pokračovat v zabezpečování skalních masívů. Odborná firma teď pracuje nad východním koncem Židovské čtvrti. V Subakově ulici byly práce v závěru roku kvůli mrazu a sněhu přerušeny, teď se dokončí.

Ve skále jsou už navrtány zpevňující kotvy. Po odtěžení uvolněných kamenných bloků zafixovalo masív na inkriminovaném místě 16 třímetrových kotev a 5 pětimetrových. V následujících dnech bude potřeba ještě rozebrat asi 100 let starou kamennou terasu, která se nachází uprostřed svahu a postupně se rozpadá. Zásah bude kvůli těžko přístupnému terénu náročnější. Před snesením balvanů bude potřeba postavit záchytný plot z pletiva.

Třebíčská radnice má pro rok 2011 na sanace svahů v rozpočtu celkovou sumu 250 tisíc korun. Pracovat se letos bude ve Chmelově ulici. Skála naproti zimnímu stadionu byla před lety zabezpečena jako jedna z prvních. Nyní už potřebuje další údržbu. Je například potřeba odstranit náletové dřeviny a vyčistit záchytné sítě od napadaného štěrku.

Zabezpečování skalních masívů provádí město každým rokem. Ve všech případech se postupuje podle odborného geologického posudku.

Informace médiím – tip na foto: Příležitost k fotografování by měla být průběžně do konce tohoto týdne. Svah Hrádku, kde se pracuje, najdete nad Subakovou ulicí na konci Židovské čtvrti.


REKLAMA