OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

skate 002Poslední prázdninový den mohou mladí lidé v Moravských Budějovicích zajít na netradiční akci nazvanou Alcohol Free Party. Návštěvníci skateparku se mohou těšit na bike a skate exhibice, street art a stolní fotbálek. K dispozici bude krytá hudební scéna s nealkoholickým barem, bezpečným pro nezletilé a abstinenty.

Atmosféru zajistí DJ´s Coffi a Seegr a jemnická hip hopová kapela MMM Crew. Party začíná 31.8.2011 v 15 hodin a pořadatelem je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež NZDM eMBečko občanského sdružení STŘED.

REKLAMA

„Mnoho mladých lidí si nedokáže představit dobrou party bez alkoholu,“ vysvětluje Dáša Medňanská, vedoucí NZDM eMBečko „a tato akce je příkladem toho, že to bez alkoholu jde.“ Alcohol Free Party nabízí mladým lidem ukázku toho, jak a k čemu lze prostor skateparku využívat a jak uspořádat nízkonákladovou akci na místě, které denně navštěvují. Terénní pracovníci NZDM eMBečko poskytují i v tomto mladým lidem podporu a radu v rámci své působnosti v ulicích města.

„Během organizace akce jsme oslovili mladé a akční lidi, kteří předvedou freestyle exhibici na skateboardu a BMX. Zajímavou show slibuje také účast českého bike trialového reprezentanta Josefa Táborského z ÚAMK-AMK Jemnice.“ láká Medňanská.

V rámci akce budou probíhat dílčí aktivity. Jednou z nich je graffiti scéna, během které se vyzdobí prázdné plochy překážek barvami a lakem. Celkový výsledek povede k většímu zájmu mladých lidí o užívání prostoru, přiblíží skatepark dané komunitě v Moravských Budějovicích a okolí a dotvoří vzhled skateparku tak atraktivně, jak je běžné u těchto typů volnočasových prostředků.

Alcohol Free Party je součástí projektu Prevence kriminality 2011 a je podpořena z Fondu Vysočiny. 

REKLAMA