OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

nemocni_cystickou_fibrozou_logoV Dolních Vilémovicích u Třebíče se stalo tradicí setkávání s dechovkou. O Velikonoční neděli proběhlo již v pořadí páté. Nově zrekonstruovaný a svátečně vyzdobený kulturní dům se zaplnil příznivci dechové hudby do posledního místa.

Posluchači přivítali dechovou hudbu z Velkých Bílovic u Hodonína bouřlivým potleskem. Legrúti spolu s jejich moderátorem a oblíbeným lidovým vypravěčem Karlem Kopřivou přivezli dobrou dechovku i náladu. Dle slov Karla Kopřivy je dobře, že se lidé setkávají a nesedí doma u televizních seriálů. Vždyť posezení u hezké písničky, dobrého vína, s milými lidmi přinese zážitek nejlepší. Účinkující otevřeli všem divákům nejen jejich srdce, ale i štědrou ruku.

Výtěžek ze vstupného již tradičně připadl potřebným a nemocným dětem. Jak uvedla starostka obce Jitka Boučková hned v úvodu, byl tentokrát vybrán pro benefiční večer Klub nemocných cystickou fibrózou se sídlem v Praze – Motole. Není to náhoda, neboť i v malé obci se mezi čtyřmi sty obyvateli najde nemocný s vážnou nevyléčitelnou geneticky podmíněnou nemocí. Pomoc z Vilémovic, která připadne na konto CF, udělá radost všem slaným dětem. Šek, který z rukou starostky převzaly maminky nemocných CF, se pyšní částkou úctyhodnou. Na účet Klubu CF bude připsáno 18.215 Kč.

"Velký dík patří všem, kdo přispěli do pokladničky a rozhodli se pomoci dobré věci. Spojili příjemné s užitečným a nemocní se budou radovat z nových dýchacích přístrojů nebo jiných důležitých pomůcek, bez nichž se v životě neobejdou. Léčba je celoživotní a velmi náročná," řekla za pořadatele Jana Pavlová.

Nemocným se říká slané děti pro vysokou koncentraci soli v jejich potu. O nemoci lze najít podrobné info na www.cfklub.cz.

"Poděkování patří organizátorům akce – obci Dolní Vilémovice a místním sponzorům, bez nichž by se tato kulturní akce nemohla konat. Večerní program zpříjemnily i řecké tance s nádechem mořského vzduchu a slunce v podání mladých tanečníků z obce Březník. S laskavým svolením starostky Jitky Boučkové a zástupců firmy Žák a synové se mohla veřejnost dozvědět o CF více, za což jim děkují dobrovolníci z klubu CF, kteří sbírky připravují. Klub nemocných CF děkuje všem, kdo pomáhají pomáhat. Další charitativní sbírka na Vysočině se koná v průběhu 34. Gastrodne ve středu 11. května 2011 v areálu Hotelové školy Světlá ve Velkém Meziříčí," doplnila závěrem Jana Pavlová.
REKLAMA