REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

led_hroudaVelký kus ledu spadl z bezmračné oblohy ve čtvrtek večer na dům v Ohrazenicích na Třebíčsku, prorazil střechu a dopadl dva metry od dětské postýlky. Nejspíše šlo o námrazu z letadla, letícího z Polska, informoval v pátek agenturu Mediafax meteorolog Petr Dvořák.

"Z meteorologického hlediska nemohlo jít o projev bouřky nebo přirozený pád ledových částic z oblaků, protože v té době se nad naším územím nevyskytovala oblačnost s tvorbou námrazy a velké kusy ledu by se samovolně v atmosféře neudržely," vysvětlil Dvořák. "Je proto skoro jisté, že led musel spadnout z nějakého vysoko letícího letadla," dodal.


V té době ale nad územím ČR nebyly podmínky námrazy. Řídící letového provozu si podle Dvořáka nepamatují, že by některá posádka letadla hlásila problémy s námrazou.

"Nejbližší oblastí, kde se mohla silná námraza tvořit, bylo Polsko. Je tedy možné, že kus ledu odpadl z letadla, přelétajícího naše území právě směrem z Polska nad Rakousko," domnívá se Dvořák. Led si tak podle něj s sebou letadlo zřejmě "přivezlo".

REKLAMA

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA