OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

novy_domov_pro_senioryPo roce a půl končí dlouhý maraton stavebních prací na novém krajském Domově pro seniory v Čechových sadech ve Velkém Meziříčí. Vzdušný objekt za téměř 124 milionů korun nabízí klientům 57 vybavených pokojů včetně specializovaného oddělení pro seniory s Alzheimerovou chorobou. PŘINÁŠÍME VÁM REPORTÁŽ ZE SLAVNOSTNÍHO PŘEDÁNÍ NOVÉHO DOMU PRO SENIORY VE VELKÉM MEZIŘÍČÍ!

Slavnostního předání nového domova se zúčastnil také předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, „Úroveň společnosti se pozná dle toho, jak se dokáže postarat o děti a staré lidi. Oceňuji práci kraje Vysočina v oblasti sociální péče. Touto investicí se kvalita péče jistě o hodně zvýší,“ uvedl Štěch.
 
Od prvního kopnutí do země na pozemku v klidné lokalitě Čechových sadů, kde dnes stojí nová budova, uběhl necelý rok a půl. Během této doby se podařilo vytvořit příjemné a špičkově vybavené zařízení pro seniory o celkové kapacitě 94 míst. Ve dvoupatrové budově se nachází 57 pokojů o průměrné rozloze 30 m2 se samostatnými sociálními zařízeními. 37 z nich je dvoulůžkových a 20 jednolůžkových. Na každém pokoji je uživatelům k dispozici elektricky polohovatelné lůžko, běžný nábytek, televize, lednička a také i připojení k internetu.


Převážná většina klientů nového Domova důchodců se přesune na novou adresu ze stávajícího nevyhovujícího objektu na Hornoměstské ulici ve Velkém Meziříčí. „Klienti se mohou těšit na schůzky ve společných prostorách, do kterých se bez pochyby řadí vnitřní atrium pro letní posezení, knihovna, studovna i prostorná jídelna s bufetem, která bude sloužit také jako společenský sál. Mezi další služby patří lékařská ordinace, relaxační služby včetně masáží a elektroléčby,“ vyjmenoval radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Projekt stavby nového domova stál 123,69 milionů korun a byl financován z krajského rozpočtu a ze sedmdesáti procent státní dotací Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Nutnost výstavby nového zařízení tohoto typu jsme si na kraji uvědomovali již dlouhou dobu. Stávající Domov pro seniory na Hornoměstské ulici z roku 1932 byl pro klienty zcela nevyhovující. Nové zařízení poskytne svým obyvatelům veškerou péči a komfort. Věřím, že v budoucnu se na Vysočině podaří vybudovat další nová zařízení se stejnou kvalitou jako je ten ve Velkém Meziříčí,“ okomentoval Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina.

Na realizaci projektu se podílelo několik firem, mezi které patří zhotovitel stavby PKS INPOS,a.s. Žďár nad Sázavou, o dodávku interiérového vybavení se postarala společnost PROFIL NÁBYTEK, a. s., květinovou výzdobu a bytový textil zajistila akciová společnost HABITAT a v neposlední řadě patří velký podíl také společnosti LINET s. r. o., která dodala elektricky polohovatelné lůžka s příslušenstvím. Firma DIVAN DESIGN spol. s. r. o. dělala návrhy interiérů společenských místností.
REKLAMA