OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pestirna_marihuanaPolicisté a celníci v pondělí ráno vtrhli do velkopěstírny marihuany na Vysočině. Přímo v průmyslové zóně v Třebíči bylo téměř 5000 rostlin, řekla policejní mluvčí Marcela Lavická.

Na místě, v objektu bývalého velkoobchodu potravin v ulici Hrotovická, zasahovali policisté, těžkooděnci a celníci. "Část zajištěných rostlin bude zaslána k rozboru na Odbor kriminalistických technik a expertíz Policie České republiky v Brně a ostatní rostliny budou zneškodněny," řekla mluvčí.

"Za pěstováním tohoto rekordního množství drogy tři občané cizí národnosti," řekla mluvčí. Podle neoficiálních zdrojů jde o občany vietnamské národnosti. "Všechny tři osoby jsme na místě zadrželi a hrozí jim za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až 10 let vězení," dodala Lavická.


Jde o jednu z největších odhalených pěstíren marihuany v Česku, Mediafaxu to potvrdil šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. "Odhalené pěstírny mají kapacitu obvykle v řádu tisíců rostlin. V tomto případě můžeme mluvit o skutečně velké záležitosti. Takto velké pěstírny již nazýváme průmyslovými," řekl Frydrych. Hodnota konopí, které policisté v Třebíči našli, se může vyšplhat na několik desítek milionů korun.

Policisté na Vysočině vyšetřují od začátku letošního roku pět případů nedovoleného pěstování marihuany. Ve třech případech šlo o pachatele, kteří pěstovali rostliny konopí v počtu do 33 rostlin. Mezi závažnější případy svým rozsahem patřilo koncem října odhalení pěstírny konopí v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA