OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

family_point_ikonaTřebíčská radnice vychází vstříc rodinám s nejmenšími dětmi. V budově na Masarykově náměstí otevřela Family Point – místo, kde si mohou maminky v klidu a ústraní přebalit a nakojit své dítě.

Nový třebíčský Family Point je první svého druhu na Vysočině. Je součástí sítě těchto zařízení v České republice, ve kterých se dodržují dohodnuté standardy. Místnost v prostorách horní budovy městského úřadu se nachází v přízemí poblíž hlavního vchodu. Kromě běžného nábytku patří mezi důležité vybavení dva přebalovací stolky a mikrovlnná trouba. Rodiče si tak dítě ve Family Pointu mimo jiné přebalí a ohřejí mu jídlo. Radnice počítá s tím, že Family Point budou využívat maminky nejen při vyřizování záležitostí na městském úřadu, ale také při cestách na jiné úřady v centru Třebíče. S otevírací dobou se počítá v pondělky až pátky od 8:00 do 17:00 hodin.


Za stavební úpravy prostor a vybavení dala radnice jako investor celkem přes 240 tisíc korun. Z této sumy tvoří 140 tisíc korun dotace Ministerstva práce a sociální věcí. Příspěvek státu na Family Point je část z dotace ve výši 330 tisíc korun, kterou Třebíč získala za 3. místo v soutěži Obec přátelská rodině.
REKLAMA