OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Srážka tří kamionů si na dálnici vyžádala jedno těžké zranění. Dálnice je nadále neprůjezdná.

Dnes v 9:19 policisté přijali oznámení o vážné dopravní nehodě na 121. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Střetla se tam tři nákladní vozidla a provoz se zcela zastavil. Jeden z řidičů kamionu zůstal ve vozidle zaklíněn. Po vyproštění byl letecky transportován do nemocnice v Brně. Další řidič kamionu se zranil lehce a byl převezen do jihlavské nemocnice. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově prvotním šetřením zjistili, že řidič kamionu přijížděl od Brna a nevěnoval se zřejmě plně řízení. Přehlédl pomalu jedoucí vozidla před sebou a do posledního z nich narazil, to pak narazilo do kamionu, který jel v koloně před ním. Auta na daném kilometru zpomalovala z důvodu blížící se uzavírky před modernizovaným úsekem dálnice. Za místem srážky se okamžitě vytvořila kolona vozidel dlouhá několik kilometrů.

REKLAMA

Policisté z dálnice odkláněli provoz na exitu 134 Měřín, odkud auta jela do Velkého Beranova a tam znovu najížděla na dálnici. V místě nehody pracuje specializovaná firma, která se snaží odstranit havarovaná vozidla. Místo nehody je stále neprůjezdné. Policisté ve vzniklé koloně otáčejí osobní vozidla do protisměru, načež řidiči s opatrností sjíždějí v Měříně na exitu 134. Kamiony musí zůstat stát v koloně a zatím nelze určit, kdy budou následky nehody odstraněny a provoz v místě obnoven.

U dvou řidičů kamionů dechová zkouška vyloučila požití alkoholu, u třetího, těžce zraněného řidiče nemohla být provedena, proto byl zajištěn odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

REKLAMA