OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Už jen několik dní a je tu kulturní festival VYSOČINA FEST (5.−7. 7). Kromě bezvadné zábavy, přináší třetí den festivalu i pomoc neziskové organizaci MŮJ NOVÝ ŽIVOT a dětem s onkologickým onemocněním a jejich rodinám.

REKLAMA

 

„Cílem pomoci je především přispět k tomu, aby malí nemocní nemuseli být v procesu léčby či po ní zcela vyřazeni z aktivit, které jsou pro jejich zdravé vrstevníky běžné,“ říká MUDr. Lucie Hrdličková, zakladatelka spolku MŮJ NOVÝ ŽIVOT a lékařka Kliniky dětské onkologie a hematologie FN v Motole v Praze. MŮJ NOVÝ ŽIVOT podporuje VYSOČINA FEST již pátým rokem. „Chceme přispět k tomu, aby onkologicky nemocné děti či mladiství a jejich rodiny na chvíli zapomněli na období náročné léčby a bavili se na festivalu s námi všemi,“ konstatuje Petr Burián, majitel agentury Yashica, která festival organizuje. „Onkologicky nemocné děti často velmi sužuje absolutní změna života – to, že se v průběhu léčby nemohou věnovat svým aktivitám a ztrácí kontakt se svými kamarády. A proto se v naší neziskovce snažíme, abychom jim přinesli na dobu nemoci a období těsně po ní i hezké zážitky, na které budou později rádi vzpomínat. To, že mohou navštívit hudební festival a bavit se tu stejně jako jiní, je jistě jedním z nich,“ doplňuje Lucie Hrdličková.

Na festivalu VYSOČINA FEST může dětem s onkologickým onemocněním pomoci každý návštěvník. Stačí k tomu fotit. Své fotky zveřejněte na Instagramu s hashtagem #mujnovyzivot nebo #vysocinafest2018, zajděte ke stánku s označením MŮJ NOVÝ ŽIVOT a nechte si je u PIXITA zdarma vytisknout.

Další možností je zastavit se s hosteskami označenými logem MŮJ NOVÝ ŽIVOT a přispět přímo. Díky takové pomoci se třeba děti, které absolvovaly léčbu a nyní se vracejí do běžného života, budou moci podívat na některou farmu v ČR plnou zvířat, užívat si v zábavném parku, vyzkoušet si, jaké to je být automobilovým závodníkem, pilotem letadla apod.

Spolek MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl v roce 2011 jako odpověď na nedostatečné povědomí o problematice dětské onkologie mezi širokou veřejností a s cílem odstranit tabu a nepravdy v souvislosti s nádorovými onemocněními u dětí. „Nezavírejte před dětmi s onkologickým onemocněním oči. Většina z nich se uzdraví. Vím to dobře, s mnoha z nich si pravidelně píšu a potkávám je na všech akcích projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT, kterých se účastním kdykoli mi to moje práce dovolí. A jsem moc rád, že mohu sledovat jak vyrůstají. Projekt podporuji už pět let,“ říká populární herec a režisér Jiří Mádl.

MŮJ NOVÝ ŽIVOT můžete podpořit třeba hned teď odesláním finanční částky na účet
č. 115-4428840287/0100.

 

REKLAMA