OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V letošním jubilejním desátém ročníku tradiční akce Čistá Vysočina se přírodě podařilo ulehčit o 73 tun odpadků.

 

REKLAMA

Foto zdroj: Kraj Vysočina

„Krajská správa a údržba silnic Vysočiny od více než 2 100 km silnic I., II. a III. třídy odvezla 42,3 tuny odpadků. Podle informací zaslaných pověřenými obcemi se dalších více než 27 tun svezlo z přihlášených silnic v majetku obcí,“ uvedl Martin Hyský, politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Akci Čistá Vysočina realizuje Kraj Vysočina právě v rámci tohoto projektu.

Dobrovolní sběrači také usedli do svých loděk a společně vyčistili břehy a tok řeky Sázavy. Tam nashromáždili další 3,5 tuny různého smetí, o kterém si zřejmě někteří mysleli, že ho voda „odnese“. Celkem tedy letošní dobrovolníci přírodě na Vysočině ulehčili o 73 tun odpadků. Vloni se podařilo posbírat 82 tun, a v roce 2016 to bylo dokonce 104 tun.

„Desátý ročník této tradiční akce, kterou pořádá Kraj Vysočina, letos přilákal stejný počet účastníků jako v minulých letech, tedy přes 22 tisíc lidí. Pokračuje příznivý trend z loňského roku, kdy byla poprvé souhrnná suma sesbíraného odpadu meziročně nižší, což předesílá, doufejme, pozitivnější výsledky příštích ročníků. Už během přihlašování jsme od některých účastníků měli reakce, že se situace zlepšuje a že je odpadků kolem silnic, které chodí každoročně uklízet, méně. Přejme si, aby tomu tak bylo i nadále. Všem dobrovolníkům, kteří v krásném téměř letním počasí vyrazili do terénu, patří ještě jednou velké poděkování,“ doplnil krajský radní Martin Hyský.

 
REKLAMA