OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

naradiBrněnským kriminalistům, ve spolupráci s jejich kolegy z Olomouce, se podařilo odhalit čtyřčlenný gang, který má na svědomí dvanáct vloupání velmi neobvyklým způsobem po celé Moravě. Gang lupičů se zaměřoval na obchody s elektrem a hobby markety a řádil od října loňského roku do letošního září na Jihlavsku, Vsetínsku, Kroměřížsku, Olomoucku, Šumpersku a Přerovsku. Násilně vnikli do osmi prodejen hobby a do tří obchodů s elektrem. Celkem mají na svědomí škodu za dva a půl milionu korun. Na zařízení prodejen pak způsobili dalších sto padesát tisíc korun. PODÍVEJTE SE NA EXKLUZIVNÍ POLICEJNÍ ZÁBĚRY Z BEZPEČNOSTNÍCH KAMER JEDNOHO Z OBCHODŮ, KTERÝ SI VZAL NA MUŠKU GANG LUPIČŮ!


K tomu, aby se dostali do prodejen, používali hrubou sílu a vůbec se netrápili s alarmy a signalizací. Na loupežné výpravy vyráželi v nočních hodinách a takřka vždy byli do pěti minut „se svou prací“ hotovi.

REKLAMA

„Pro odstranění mříží využívali ocelového lana upevněného za vozidlo, kdy vytrhli celé dveře i s mříží, velmi často také využívali železné trubky a motorového vozidla jako beranidla, vstupní dveře s mřížemi vyrazili,“ informovala brněnská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

V jednom případě použili dokonce betonový kvádr, kterým rozbili speciální skleněnou výplň dveří, přestože byla dvojitá včetně ochranné fólie. V některých prodejnách pracovali též s využitím dalších pomůcek, kleště, krompáč a další. „V cestě jim nestály ani nainstalované kamery v prodejnách, maskovali se kuklami. V partě měl každý svoji roli,“ uvedla Svobodová.

Jeden z obviněných obchodoval s kradeným zbožím, dva hlavní pachatelé se podíleli na drtivé většině případů – devětadvacetiletému muži policie prokázala účast na všech dvanácti případech, osmatřicetiletému muži bylo prokázáno sedm skutků a nejmladší devatenáctiletý muž se podílel na třech akcích. Tři z pachatelů jsou stíháni vazebně a nejmladší z mužů je stíhán na svobodě. Hlavním aktérům hrozí dva až osm let a dalším členům gangu až tři roky za mřížemi. Čtyřem mužům, kteří pocházejí z Přerova, Olomouce a z Novojičínska bylo mezi devatenácti a osmatřiceti. Dva hlavní vůdci organizované skupiny byli již za majetkovou trestnou činnost v předchozích letech pravomocně odsouzeni.

Další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA