OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pohresovany_chlapecPodle ověřených informací zadržela včera v ranních hodinách policie 43letého cizince a obvinila ho ze zbavení osobní svobody a únosu v případu devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, který se ztratil na začátku května. V odpoledních hodinách našli pak policisté i mrtvé tělo Jakuba. Podle dosavadních informací byl zabit bezprostředně po únosu. Dnes dopoledne překvalifikovala policie obvinění zbavení svobody a únosu na trestný čin znásilnění a vraždu. Kolem poledne se nám také podařilo získat fotografii místa, kde se tělo Jakuba našlo. TENTO PŘÍPAD NADÁLE SLEDUJEME A PŘINESEME VÁM TY NEJAKTUÁLNĚJŠÍ INFORMACE.

REKLAMA

 Právě na tomto místě poblíž Havlíčkova Brodu našli policisté zakopané tělo mrtvého Jakuba.image_002_custom

 
POPIS HLEDANÉHO SVĚDKA
Muž štíhlé postavy, vyšší, nad 180 centimetrů, světlé krátce střižené vlasy, po stranách kouty, méně výrazné oči, velké hranaté brýle, tenké obroučky stříbrné barvy, tenké rty, užší brada, možné strniště, věk asi 30 - 45 let, na sobě měl tmavé oblečení, bundu i kalhoty pravděpodobně plátěné, bunda mohla být větrovka, v ruce držel fotoaparát střední velkosti, stříbrný. (Foto: Deník.cz)

Rodina mluvila o kontaktu s cizincem

Thomas Schwing v minulosti pobýval nějakou dobu v Havlíčkově Brodě, kde hledal nezletilé dívky k fotografování.


Bydlel přímo v centru města, nedaleko náměstí v hotelu Slunce. Ateliér měl v Humpolecké ulici a špatné vzpomínky na něj má například M. Ž., který Schwingovi vyčítal, že fotil jeho dceru nahou bez oblečení.


Hynek Blaško, otec Jakuba, si v rozhovoru pro Deník navíc vzpomněl, že několik týdnů před zmizením se syn doma svěřil, že hovořil s mužem, kterému vůbec nerozuměl. „Asi se ho na něco ptal. Bylo to po cestě ze školy. Říkal nám, že neví, o čem mluví, protože mluvil cizí řečí,“ upozornil otec.


Důvodů, proč Jakuba někdo mohl unést, je hned několik. Od sexuálního devianta až po obchod s lidskými orgány. „Pokud byl viděn v parku muž u dětského hřiště s fotografickým aparátem, tak to nasvědčuje tomu, že chlapce někdo unesl. Mohl to být deviant, ale ne pedofil. Ten má děti rád a vžívá se do jejich dušičky a snaží se jim vyhovět, hraje si s nimi, je rád v jejich blízkosti, spíše šlo o jiný motiv,“ myslí si Želmíra Herrová z psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě.


Thomas Schwing byl loni v únoru odsouzen Okresním soudem v Pelhřimově k dvěma a půl letům za obchod s lidmi. Schwing se ale odvolal a soud v Táboře rozhodl, že nespáchal trestný čin obchodu s lidmi, ale pohlavní zneužívání.


Za to mu soud nově vyměřil třináct měsíců natvrdo. Jenže polovinu z toho trestu strávil Schwing ve vazbě, proto požádal o podmínečné prominutí trestu a soud mu vyhověl. Nyní je na svobodě a policie má informace, že je stále v Česku.

 

REKLAMA