OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

duchodce_drahonov_06102009Pelhřimovským kriminalistům se podařilo rozplést případ z loňského října, kdy byl na poli nedaleko Drahoňova na Pelhřimovsku postřelen osmasedmdesátiletý muž, který na následky těžkého zranění o několik dní později zemřel. „Zjistili jsme, že za tragickou událostí stojí myslivec, který v opilosti střílel po běžící lišce a zasáhl staršího muže. V lednu byl podezřelý dvaašedesátiletý střelec z Kamenice nad Lipou obviněn z trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informovala pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková. UVNITŘ ČLÁNKU NALEZNETE VIDEO K NEŠTĚSTÍ SE ZÁBĚRY Z MÍSTA.


REKLAMA

V současné době byl podán návrh na podání obžaloby a spis policie předala na Státní zastupitelství v Pelhřimově. Myslivci v případě prokázání viny u soudu hrozí až dva roky vězení. Co se vlastně tehdy stalo? Myslivec z Kamenice nad Lipou jel 5. října autem kolem místa tragédie nedaleko Drahoňova, kde zastavil. V krvi měl tou dobou jedno promile alkoholu. Krátce po té, co z auta vystoupil, vystřelil z legálně držené kulovnice po běžící lišce. Jenže se nepřesvědčil, jestli nestřílí do míst, kde by mohli být jiní lidé.

„Vystřelil do míst, kam neměl dostatečný výhled a zasáhl staršího muže,“ konstatovala Hana Kotková. Zastřelený muž byl navíc bývalý člen tamního mysliveckého sdružení, který byl v důchodu a tou dobu byl na procházce. Na místě bylo víc svědků, které policie vyslechla.

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA