OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Neznámý podvodník se již dva roky vydává za primáře jihlavské nemocnice Jana Procházku. Pod falešnou záminkou, že byl okraden, láká  z lidí hotovost. Od lidí vždy vyláká jen stokorunové částky. Policie v Praze i v Jihlavě po pachateli zatím marně pátrá. S novou fintou, jak okrást důvěřivé lidi, přišel zatím neznámý podvodník.  Ten se v Praze na autobusovém nádraží na Florenci vydává za primáře traumatologie jihlavské nemocnice  Jana Procházku. „Ano, již nějaký čas se za mě vydává podvodník a láká z lidí hotovost pod záminkou, že sám byl okraden a že si zapůjčené peníze mohou u mě vyzvednout v nemocnici v Jihlavě,“ řekl Sedmičce Jan Procházka.

primar_falesnyLékař, který ještě do minulého týdne zastával funkci ředitele nemocnice, tvrdí, že ho chování podvodníka profesně i lidsky poškozuje. „Kredit a pověst si buduje člověk celý život, ztratit se dá jednoduše. V tomto případě to ale nemohu sám ovlivnit. Hned, jak jsem to zjistil, podal jsem trestní oznámení na neznámého pachatele,“ vysvětlil Procházka. V okamžiku, kdy si podvedený člověk přišel do nemocnice pro peníze, zjistil, že se stal obětí podvodu.

REKLAMA

„Takto mě kontaktovalo asi šest lidí. Poslední poškozený se přihlásil před měsícem,“ svěřil se Procházka.

Mezi podvedenými je i důchodce z Jihlavy, který na podvodníka narazil loni v létě.

„Na Florenci ke mně přišel dobře vypadající muž a představil se jako primář Procházka. Tvrdil, že mu vykradli auto a potřebuje půjčit peníze. Když jsem si pro ně druhý den příšel do nemocnice, řekli mi, že pan primář je na dovolené v Chorvatsku,“ popsal pan Karel (jméno je změněno), který si nepřál zveřejnit své jméno, protože se obává posměchu sousedů.

REKLAMA