OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hasici_zasahTři požáry museli likvidovat o víkendu hasiči na Vysočině. V sobotu dopoledne bojovalo jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s požárem bývalých skláren v Dobroníně na Jihlavsku.

Resize_of_pozar_sklarny-19_
Požár objektu bývalých skláren v Dobroníně na Jihlavsku byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen v 9:57 hodin. Valící se černý dým byl vidět z dálky několika kilometrů. Požár střechy na jedné z budov sklárny vznikl vlivem nedbalosti při demontáži komína.  Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Hodina stačila hasičům na to, aby dostala požár pod kontrolu. Jednotky rozebraly střešní konstrukci objektu. Krátce po poledni byl požár zcela zlikvidován. Proveden byl závěrečný průzkum termokamerou pro vyloučení dalších možných ohnisek požáru. Místo události bylo předáno zástupci majitele firmy vlastnící objekt. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Požárem škoda nevznikla.

Resize_of_pozar_sklarny-24_
Ani v neděli neměli hasiči na Vysočině klid a vyjížděli hned k dvěma požárům.

Krátce po půl třetí dostali hasiči hlášení, že hoří rodinný dům v obci Ježená na Jihlavsku. K požáru vyjelo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Resize_of_RD_Jeen_002_
Požár vznikl v zimní zahradě domu a dále se rozšířil na střechu objektu. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Po necelých třiceti minutách od ohlášení měli již hasiči požár lokalizovaný. Jednotky dále provedly rozebrání střešní konstrukce objektu a i v tomto případě termokamerou vyloučily další možná ohniska požáru.

Resize_of_RD_Jeen_006_
Pár minut před čtvrtou hodinou byl požár zcela zlikvidován a jednotky se postupně vrátily na své základny. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny napáchaly škodu v předběžné výši dvě stě tisíc korun. Příčina požáru zůstává nadále v šetření.

pozar_cakovice_
Pět minut před pátou hodinou odpolední vyráželi hasiči k nahlášenému požáru na poli u obce Čakovice u Pelhřimova. K požáru vyjelo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

pozar_cakovice_2_
Na požár slámy a vzrostlého obilí nasadili hasiči několik vodních proudů. V místě byla zřízena kyvadlová doprava vody. Hasičům se podařilo po necelé půl hodině požár lokalizovat. Úplná likvidace požáru proběhla o dvacet minut později a ihned poté se zasahující jednotky začaly postupně vracet na své základny. U události byla ponechána místní jednotka sboru dobrovolných hasičů, která prováděla dohled nad požářištěm do ranních hodin.

pozar_cakovice_1_
Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny napáchaly škodu v předběžné výši tři a půl tisíce korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 120 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada (konkrétně zadřené ložisko) na balíkovači slámy.
REKLAMA