OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Od 1. září bude moci cestující veřejnost uplatnit v linkových autobusech ICOM transport 75procentní slevu. Stát dopravcům zaplatí kompenzaci ztráty z jízdného.

Dle vládního nařízení vstoupí 1. září v platnost sleva na jízdné pro děti, studenty a seniory. Sleva na jízdném se týká seniorů ve věku nad 65 let, žáků a studentů od 6 do 26 let. Zvýhodněné jízdné se bude moc uplatnit na všech linkových autobusech ICOM transport po celé České republice.

REKLAMA

Vládní nařízení ponechalo dopravcům možnost, aby se mohli sami rozhodnout, které linky z uvedených slev vyčlení, ale ICOM transport zatím neplánuje, že by využití slev na některých linkách neumožnil.

Je možné, že díky slevám vznikne na příměstských linkách zvýšení zájem o cestování. „Situaci budeme sledovat a v případě potřeby vybrané spoje posílíme,“ uvedla předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová.

A co bude pro uplatnění slevy potřeba? Stačí platný doklad totožnosti v podobě občanského průkazu, řidičského průkazu, či pasu, netýká se dětí do 15 let. Průkazy se budou prokazovat při koupi jízdenky senioři nad 65 let a mládež od 15 do 18 let. Studenti od 18 do 26 let se budou naopak prokazovat studentským průkazem, který vydává přímo dopravce.

 

Přehled cestujících a způsob uplatnění slev:

 

  • cestující od 6 let do 18 let

 

Cestující ve věku od 6 let do 15 let nárok na zlevněné jízdné neprokazují

 

 

Cestující ve věku od 15 let do 18 let prokazují nárok na zlevněné jízdné občanským průkazem, cestovním pasem, žákovským průkazem nebo studentským průkazem ISIC

 

 

  • žáci a studenti ve věku od 18 do 26 let

 

 

Prokazují nárok na zlevněné jízdné platným žákovským (studentským) průkazem nebo platným studentským průkazem ISIC

 

  • cestující starší 65 let

 

Prokazují nárok na zlevněné jízdnéprůkazem občana Evropské unie (občanský průkaz) nebo cestovním pasem.

 

REKLAMA