OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policejni_kontrolaPolicisté z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina dohlíželi v sobotu odpoledne na plynulost provozu na dálnici D1. Policejní hlídky z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově kontrolovali řidiče, kteří po dálnici mířili směrem na Brno.

Kontrolní stanoviště na 117. kilometru dálnice D1 se stalo místem, kam policisté odkláněli řidiče, kteří při jízdě po dálnici překročili nejvyšší povolenou rychlost. Vyšší počet policistů na dálnici souvisí s víkendovým Mistrovstvím světa silničních motocyklů v Brně. V pátek se policisté zaměřili na kontrolu řidičů autobusů a vozidel hromadné přepravy.  

„Dnes jsme se naši pozornost zaměřili zejména na dodržování  právních norem ze strany řidičů motocyklů. Několika policejním radarům ale neunikli ani řidiči osobních vozidel,“ řekl k průběhu sobotní akce npor. Bc. Martin Zadražil, vedoucí Dálničního oddělení PČR ve Velkém Beranově s tím, že do akce byla nasazena dvě „superrychlá“ vozidla VW Passat, policejní motocykl s radarem. Další vozidlo vybavené radarem měřilo rychlost projíždějících vozidel na pevném stanovišti.
Při sobotní dopravně bezpečnostní akci policisté zadrželi  českého řidiče bílého osobního vozidla značky Audi, který se proháněl po dálnici ve směru na Brno rychlostí 223 kilometrů v hodině. Jeho přestupek nebylo možné řešit na místě blokovou pokutou, ale bude oznámen do správného řízení k příslušnému správnímu orgánu. Podle zákona takového řidiče čeká ve správním řízení sankce v rozmezí 5 000 – 10 000 korun a zákaz činnosti na šest měsíců až jeden rok. V policejní síti skončil v sobotu  také mladý řidič osobního vozidla, kterému kolovalo v krvi 0,51 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

Při kontrole zahraničích řidičů motocyklů policisté ve většině případů  žádné přestupky nezjistili. Němečtí motorkáři byli velice ukáznění a policejní kontroly si pochvalovali, a to zejména kontroly  při odjezdu z kempů. „Je dobře, že vaši policisté chtějí vidět papíry od motorky, zabrání se tak zbytečným krádežím,“ řekl při kontrole motorkář z Lipska, který je podle svých slov pravidelným hostem na Velkých cenách v Brně.

Ne všichni motorkáři ale jeli podle pravidel. Například českého řidiče motocyklu zastavili velkoberanovští policisté proto, že se snažil objíždět po krajnici vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu. Zahraniční motorkář zase jel po dálnici příliš rychle. Policejní radar mu naměřil rychlost 183 kilometrů v hodině. 

Dohled nad plynulostí silničního provozu bude na dálnici D1 pokračovat také zítra, kdy se budou fanoušci motoristického sportu z Brna vracet domů.  „Prvotní kontroly čekají na tyto řidiče již v Brně, takže naším hlavním cílem bude, aby všechna vozidla plynule projela naším úsekem dálnice,“ řekl npor. Bc. Martin Zadražil.

Situace by podle policistů  zítra nemusela být nijak dramatická, protože se podařilo v průběhu druhé poloviny týdne ukončit na dálnici  dvě dlouhodobé uzavírky, které přidělávaly dálničním policistům starost. Od čtvrtka skončilo dopravní omezení na dálnici u Měřína a v pátek se podařilo odstranit uzavírku u Velkého Meziříčí. Jde o místa, kde vznikaly při vyšší hustotě provozu na dálnici D1 kolony a hrozilo vyšší nebezpečí vzniku kolizí a dopravních nehod.
REKLAMA