REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zvihaci_plosinaKraj Vysočina přispěje 72 tisíci korunami na nákup dvou ručních zdvihacích plošin pro imobilní cestující v železničních stanicích Okříšky a Horní Cerekev. “Kraj Vysočina je jedním z řady dárců, kteří chtějí zjednodušit cestování pohybově handicapovaným. Plošiny by se měly na obou vybraných perónech objevit na začátku března příštího roku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl.

Mobilní zvedací plošiny jsou na Vysočině podle informací zveřejněných na www Českých drah ve stanicích v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Kostelci u Jihlavy, Přibyslavi, Světlé nad Sázavou, Telči, Třebíči, Žďáru nad Sázavou a v Pelhřimově. „Zde byla plošina pořízena také s přispěním dotace z projektu Zdravé město,“ uvedl hejtman kraje a zastupitel města Pelhřimov Jiří Běhounek. „Vítám tuto aktivitu nejen z hlediska ochrany životního prostředí, protože přispívá k popularizaci ekologické železniční dopravy, tak i z pohledu zastupitele Okříšek, kde se rozšíří nabídka služeb pro handicapované spoluobčany a další návštěvníky,“ konstatoval radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý.

Mobilní zvedací plošiny českého výrobce budou pořízeny ze sdružených příspěvků kraje Vysočina, měst Horní Cerekev a Okříšky, Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a Konta Bariéry. „Každý ze jmenovaných zná problematiku cestování po dráze z jiného úhlu, a tak lze předpokládat, že výběr umístění plošin v přestupních stanicích byl šťastný a přesný,“ doplnil Libor Joukl. Pořizovací cena jedné ruční zdvihací plošiny pro cestující na vozíku do a z vlaku se pohybuje kolem 150 tisíc korun.
REKLAMA