OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V pátek 1. listopadu se v sídle Kraje Vysočina uskutečnilo krajské kolo už 12. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech věkových kategoriích se utkalo více než 140 regionálně nejúspěšnějších soutěžících, kteří v nominačním kole obstáli v konkurenci 3 812 dětí z celého kraje. Krajští vítězové jednotlivých kategorii budou reprezentovat Vysočinu na celostátním kole Logické olympiády, která se uskuteční 25. listopadu v Míčovně Pražského hradu.
 
logicka ol virezove
 Foto zdroj: Kraj Vysočina 
 
V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Martin Dostál ze Základní školy Smetanova v Chotěboři, druhé místo obsadil Matěj Křivánek ze Základní školy T. G. Masaryka v Moravských Budějovicích a bronz a zároveň třetí postupové místo vybojoval Samuel Tůma ze Základní školy  Lavičky ve Velkém Meziříčí.

První místo mezi žáky druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií (kategorie B) si vybojoval Jáchym Šisler z Katolického gymnázia v Třebíči, druhý byl Prokop Šebela z téže školy, třetí skončila Magdaléna Kožichová z Gymnázia a OA v Pelhřimově, čtvrtým postupujícím do velkého finále se stal Matěj Šedý z Gymnázia v Havlíčkově Brodě, do finále postoupila z pátého místa i Sylvie Troubilová z Biskupského gymnázia ve Žďáře nad Sázavou.

Mezi středoškoláky (kategorie C) zvítězil Matěj Ságl z Gymnázia v Jihlavě. Druhým finalistou v této kategorii se stal Ondřej Med, také z Gymnázia v Jihlavě, třetí byl Jakub Svoboda z Gymnázia vTřebíči. Všichni postupují do finálového klání.

REKLAMA

Všichni krajští semifinalisté se potkají na celorepublikovém finále soutěže konaném v pondělí 25. 11. 2019 již tradičně v Míčovně Pražského hradu. Soutěž je podpořena Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate a MŠMT.

Hlavními partnery krajského kola byl Kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod. Dalšími partnery pak statutární město Jihlava a firmy Moravia Lacto a Geis Global Logistics. Všem partnerům velice děkujeme.

Soutěž Logická olympiáda je založena na logických úlohách, nerozhodují zde naučené znalosti, ale přirozené rozumové schopnosti. Olympiáda si klade za cíl jak odhalovat skryté talenty a pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, tak upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost.

Mensa je mezinárodní nevládní organizace založená roku 1946 v Oxfordu, která sdružuje lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace. Česká pobočka Mensy existuje od roku 1991 a nyní má přes 5 900 členů. Zabývá se mimo jiné vzděláváním dětí, podporuje rozvoj nadaných dětí po celé republice, organizuje Logickou olympiádu, zřizuje Kluby nadaných dětí, provádí testování IQ veřejnosti, pořádá letní tábory a jiné akce pro děti a jako jediná Mensa na světě zřizuje vlastní Mensa gymnázium – osmileté gymnázium pro nadané studenty.

REKLAMA