OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vysocinou_na_silnicich_bezpecneRozsáhlou dopravně preventivní akci "Vysočinou na silnicích bezpečně" připravili na září krajští dopravní policisté ve spolupráci s odbornými firmami a dalšími institucemi. Jde o tradiční preventivní akci, která měla svoji - tehdy okresní - premiéru v roce 2001. Cílem akce je přispět ke zlepšení technického stavu vozidel. Loni se ji v kraji zúčastnilo na 400 motoristů.

Nad dopravní akcí, při níž odborníci zdarma motoristům prověří především technický stav vozidla, převzal záštitu hejtman kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek. Akce "Vysočinou na silnicích bezpečně" zahajuje v pátek 3. září v Polné a postupně zavítá do Jihlavy, Havlíčkova Brodu, Pelhřimova, Žďáru nad Sázavou, Třebíče, Telče a Třeště.

Hlavním smyslem ojedinělé akce, která má v kraji téměř desetiletou tradici, je prezentovat práci dopravní policie v oblasti prevence. "Naším cílem je, aby na našich silnicích jezdila auta, která jsou v řádném technickém stavu a aby jejich řidiči vnímali dopravního policistu jako svého partnera," říká vrchní komisař Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina kpt. Mgr. Petr Halán s tím, že odborné firmy chtějí pomoci majitelům zejména starších motorových vozidel, aby měli před nadcházející zimou možnost prověřit celkový stav svého vozidla, stav provozních kapalin, stav a nahuštění pneumatik i vybavení autolékárničky. "Motoristům představíme v činnosti naši nejmodernější techniku na měření rychlosti vozidel a umožníme porovnat údaje z našich radarů s údaji na tachometru vozidla," doplnil.

Zájemci z řad motoristů, kteří přijedou na určené místo, si mohou nechat zdarma zkontrolovat a prověřit technický stav vozidla. Při dopravně - bezpečnostní akci, která je na bázi dobrovolnosti, nebudou policisté rozdávat pokuty, ale řidičům předají rady ke zlepšení technického stavu vozidel. "Chceme motoristické veřejnosti představit naši moderní techniku na měření rychlosti a vysvětlit, na jakém principu pracuje. Nikdo se nemusí obávat, že by dostal pokutu. Když bychom na místě zjistili, že technický stav vozidla je tak špatný, že další provoz by ohrožoval bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, zajistíme jeho doprovod na bezpečné místo," dodává Petr Halán.

vysocinou_na_silnicich_bezpecne_01
Do kontrol se zapojí i pracovníci Českého červeného kříže. Zaměří se na kontrolu lékárniček a případně poučí řidiče o poskytování první pomoci.. Loni se setkala akce s nebývale velkým zájmem motoristické veřejnosti. Celkem v pěti okresních městech a třech městech na Jihlavsku se jí zúčastnilo na 400 motoristů, kteří odjížděli spokojeni, a to i přesto, že v některých případech je pracovníci odborných firem nepotěšili, když jim oznámili, že jejich vozidlo potřebuje vyměnit olej, brzdovou kapalinu, chladicí směs nebo jinou opravu, aby bylo připraveno na zimní provoz.

Prioritním cílem preventivní celokrajské akce je snaha, aby se zvýšila bezpečnost na našich silnicích a snížilo se riziko dopravní nehody. A na tom má svůj podíl také technický stav vozidla, i když nemusí být tou bezprostřední příčinou nehody.

Součástí série akcí bude také osvěta v oblasti konzumace nealkoholického piva. V poslední době totiž roste počet řidičů, kteří usedají za volant pod vlivem alkoholu. Proto je podle policistů potřebné působit na ně v této oblasti. A právě nabídka nealko piva může být dobrou variantou.

Do Jihlavy na parkoviště u obchodního centra Tesco se 6. září v 9.30 hodin chystá na akci také hejtman Jiří Běhounek, který převzal nad akcí záštitu. "S tímto typem projektu počítáme, podporujeme jej. Jsem rád, že se jej podařilo rozšířit postupně na území celého kraje," řekl. Ve stejnou dobu a na stejném místě přislíbil svoji účast plk. Ing. Leoš Tržil, ředitel služby Ředitelství služby dopravní policie.

Mediálním partnerem akce je Hitrádio Vysočina, Jihlavské listy a Jihlavský deník, které pro motoristy připravují soutěže s motoristickou tématikou o zajímavé ceny.

Vysočinou na silnicích bezpečně 2010 – termíny
Datum Místo Čas
3.9. Polná, Husovo náměstí
14.00 - 17.00
6.9. Jihlava, parkoviště u OD Tesco 09.00 - 12.00, 14.00 - 17.00
8.9. Žďár n. Sázavou, centrální parkoviště za Kom. bankou 10.00 - 12.00, 14.00 - 17.00
20.9. Havlíčkův Brod, parkoviště u OD Lidl 10.00 - 12.00, 14.00 - 17.00
21.9.
Telč, centrální parkoviště 14.00 - 17.00
22.9. Pelhřimov, parkoviště u OD Lidl 14.00 - 17.00
23.9.
Třebíč, parkoviště u OD Lidl 14.00 - 17.00
24.9.
Třešť, Zimní stadion 14.00 - 17.00

Více informací a fotografií z loňského ročníku akce Vysočinou na silnicích bezpečně naleznete na www.vysocinounasilnicichbezpecne.osoba.cz
REKLAMA