OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fanousek_zadrzeniDva fotbaloví chuligáni skončili po středečním finále fotbalového Ondrášovka cupu na jihlavském stadioně na policii. Oba se zřejmě dopustili přestupku výtržnictví, potvrdila agentuře Mediafax mluvčí policistů kraje Vysočina Dana Čírtková.

Finále druhé nejprestižnější domácí fotbalové soutěže mezi celky Mladé Boleslavi a Olomouce mělo v Jihlavě nechutnou dohru. Těsně po skončení zápasu vtrhli rozvášnění fanoušci obou táborů na hrací plochu, demolovali jihlavský stadion a někteří se dokonce poprali. Klid na stadionu zjednali až policejní těžkooděnci, kteří fanoušky z hřiště vytlačili zpět na tribunu.

„Došlo ke zničení části oplocení ve staré části stadionu. Ve spolupráci s městem Jihlava jako vlastníkem stadionu a s ČMFS jako pořadatelem utkání, který si stadion pronajal, nyní upřesňujeme výši škod,“ řekl mluvčí FC Vysočina Jihlava Miroslav Fuks. Právě FC Vysočina má na jihlavském stadionu domovské právo a stadion k odehrání finálového duelu pronajal.

V souvislosti s výtržnosti nyní policisté prověřují dvě osoby. Oběma hrozí správní řízení pro přestupek výtržnictví. První chuligán je z Olomouce, druhý z Mladé Boleslavi. „Na olomouckého fanouška podal trestní oznámení návštěvník zápasu. Fanoušek ho napadl během prvního poločasu utkání. Napadený muž vyhledal lékařské ošetření v jihlavské nemocnici,“ řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Druhý fanoušek byl na policii předveden na žádost pořadatelů pro neuposlechnutí výzvy k opuštění stadionu. „Spolu s dalšími fanoušky Mladé Boleslavi ničili plot na stadionu,“ vysvětlila Čírtková.

Samotným incidentem po skončení utkání se prý policie zřejmě zabývat nebude. „Šlo o záležitost pořadatelské služby. Policie organizovala klidný odjezd radikálních fanoušků ze stadionu a ten se obešel bez problémů,“ dodala policejní mluvčí.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA