OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček při své čtvrteční návštěvě vysočinských nemocnic potvrdil, že má na stole hotový návrh zákona, který navrhuje změnu postgraduálního vzdělávání lékařů.

 

REKLAMA

ministr nemecek v pel. nemocnici 05032015

PROHLÍDKA NOVÉ HEMATOLOGIE. V pelhřimovské nemocnici se ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček za doprovodu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka podíval na lůžková oddělení v hlavní nemocniční budově či do pavilonu akutní medicíny, dále jej zajímala také zbrusu nová přístavba oddělení hematologie a transfuziologie.

ministr nemecek nhb CERNO

NÁVŠTĚVA BRODSKÉ NEMOCNICE. Podle informací mluvčí nemocnice Petry Černo si ministr v Havlíčkově Brodě prohlédl a velice pozitivně hodnotil fungování tamní Emergency, která byla nově přistavěna před třemi lety a funguje jako urgentní příjem pro zdravotnickou záchrannou službu a akutní případy. „Dále jeho kroky směřovaly na interní jednotku intenzivní péče, kde jsme představili náš boxový systém péče o hospitalizované pacienty a moderně vybavený pavilon interny, který prošel celkovou rekonstrukcí v roce 2010. Velká pozornost byla věnována naší stanici intermediární péče o novorozence, která má status perinatologického centra. Prohlídka poté pokračovala na porodních sálech, kde ministr zdravotnictví diskutoval s primářem gynekologicko-porodnického oddělení Pavlem Antonínem mimo jiné i o problematice domácích porodů. Foto: Nemocnice Havlíčkův Brod

„Jde o zjednodušení a zkrácení, respektive úpravu počtů výkonů nutných pro získání atestace. Lékaři by větší část vzdělávání měli absolvovat – místo ve fakultních – v regionálních nemocnicích,“ uvedl při své návštěvě Nemocnice Havlíčkův Brod ministr Svatopluk Němeček. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka jde o velice zásadní změnu a bude třeba o ní přesvědčit i odpůrce. „Navrhovaná změna má smysl a pomohla by vyřešit stávající nedostatek lékařů v krajských nemocnicích,“ potvrdil Jiří Běhounek.

Svatopluk Němeček navštívil Vysočinu na pozvání hejtmana kraje Jiřího Běhounka 5. března 2015.  Jak během prohlídek krajských nemocnic několikrát zdůraznil, stále se přesvědčuje o faktu, že krajské nemocnice plní svůj účel a nabízí základní lůžkovou péči.

Nové hematologické oddělení umístěné v právě dostavovaném pavilonu navštívil ministr zdravotnictví v Nemocnici Pelhřimov. Prohlédl si moderní prostory a seznámil se s provozem oddělení. Za běžného provozu si v doprovodu hejtmana Kraje Vysočina prohlédli hosté novou budovu Emergency Nemocnice Havlíčkův Brod, operační středisko Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v Jihlavě a moderní pracoviště Urgentního příjmu Nemocnice Jihlava.

Aktuální počty volných míst pro lékaře

Nemocnice Jihlava – 10 lékařů (především hematologie)
Nemocnice Nové Město na Moravě – 5 lékařů (především pediatři a lékaři na LDN)
Nemocnice Havlíčkův Brod – 9 lékařů (především internista, pediatr a RDG)
Nemocnice Pelhřimov – 7 lékařů (především urologie, neurologie, ORL a ARO)
Nemocnice Třebíč – 12 lékařů (především internisté a radiologové)


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA