OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Díra dlouhá jako kamion a široká jako osobní auto zdobí silnici první třídy u Habrů na Havlíčkobrodsku. Řidiči na frekventované silnici první třídy mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem si musí při projíždění úseků u Habrů dávat velký pozor. Kolem jsou další velké a hluboké výtluky, které jsou extrémně nebezpečné. V jednom místě je jízdní pruh přerušen. V době špičky se tam tvoří kolony. „O problému víme. Místo je označeno a je tam snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině,“ uvedla ředitelka Ředitelství silnic a dálnic na Vysočině Marie Tesařová. Řidiči se dírám musí vyhýbat už zhruba měsíc a minimálně dalších čtrnáct dní se budou muset obrnit trpělivostí, než začnou silničáři úsek opravovat.

„Bude tam potřeba udělat rozsáhlá sanace, protože je tam problém s podložím. To souvisí také se stavbou obchvatu, který nebyl vybudován úplně dobře,“ podotkla Tesařová. Ta přiznala, že jde o nejhůře poničený úsek na silnicích první třídy v kraji.

img_1566
„Počítáme s jeho opravou,“ uvedla Marie Tesařová. Silničáři po zimě zatím opravují poničené úseky jen minimálně a navíc studenou směsí. S většími opravami začnou silničáři po Velikonocích.
img_1567
„Souvisí to s tím, že obalovny začnou vyrábět směsi až po svátcích,“ řekla Marie Tesařová. 
img_1577
img_1579
img_1582


Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA
REKLAMA