OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Středeční nehoda na dálnici u Humpolce připravila o život mladého muže.

Policisté přijali ve středu 16. srpna kolem půl páté odpoledne oznámení o vážné dopravní nehodě na kilometru 93,5 dálnice D1 ve směru na Prahu. Střetlo se dodávkové vozidlo s kamionem. Na místo byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému.

REKLAMA

tragicka nehoda dalnice humpolec PCR 16082017

Foto: archiv Policie ČR

Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově po příjezdu na místo zjistili, že se řidič dodávkového vozidla z dosud nezjištěných příčin zřejmě plně nevěnoval řízení a narazil do jízdní soupravy, jejíž řidič musel zastavit z důvodu jiné dopravní nehody, která se v místě stala o patnáct minut dříve a jejímž byl účastníkem. Spolu s jízdní soupravou složenou z tahače a návěsu boural i osobní automobil. Účastníci nehodu, při níž nikdo nebyl zraněn, oznámili integrovanému operačnímu středisku v 16:16 hodin. Dříve než na místo přijela policejní hlídka, do řádně – výstražným trojúhelníkem a zapnutými výstražnými světly – označené v pravém jízdním pruhu odstavené jízdní soupravy narazil řidič přijíždějícího dodávkového vozidla. Po nárazu v něm zůstal dvacetiletý muž, který cestoval sám, zaklíněn a na místě zemřel.

Dálnice D1 byla ve směru na Prahu v místě nehody zcela uzavřena. Policisté odkláněli provoz na objízdné trasy. Řidiči sjížděli na 104. kilometru, exitu Větrný Jeníkov, nebo na 112. kilometru, exitu Jihlava, a pokračovali po silnici I/38 před Havlíčkův Brod a poté po silnici I/34 do Humpolce, kde na 90. kilometru najížděli zpět na dálnici.

U pětadvacetiletého řidiče nákladního vozidla policisté na místě provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Havarované dodávkové vozidlo policisté zajistili, aby jej mohl prohlédnout soudní znalec z oboru dopravy. Další okolnosti dopravní nehody vyšetřují beranovští dálniční policisté.

Za dva dny se na D1 staly dvě dopravní nehody s tragickými následky. Obě přitom mají pravděpodobně stejnou příčinu. „Oba řidiči, kteří při nehodách zemřeli, se plně nevěnovali řízení vozidla a nesledovali dopravní situaci před sebou. Po dálnici D1 projížděli nepřiměřenou rychlostí a nedokázali včas a adekvátně zareagovat na situaci, která nastala v silničním provozu před nimi,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že v jednom případě kamion zpomalil a poté zcela zastavil z důvodu kolony, která se vytvořila před ním. Ve druhém případě musel řidič nákladní soupravu odstavit z důvodu dopravní nehody, a i když byl kamion řádně označen jako v překážka v silničním provozu, další řidič jej přehlédl a do stojícího vozidla v plné rychlosti narazil.

„V této souvislosti znovu apelujeme na všechny řidiče jezdící po dálnici D1, která se v některých úsecích stále opravuje a omezení provozu tak přináší tvorbu kolon, aby se plně věnovali řízení vozidla, aby dodržovali nejvyšší povolenou rychlost a bezpečný odstup od vozidla před nimi a sledovali informační tabule,“ doplnila mluvčí.

V letošním roce při dopravních nehodách na silnicích v Kraji Vysočina zemřelo jednadvacet lidí. V úseku dálnice D1, který patří do služební působnosti dálničního oddělení ve Velkém Beranově, se letos jedná o třetí tragickou dopravní nehodu.

REKLAMA