OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Vysočinští hasiči za sebou mají velmi náročnou noc. Od čtvrteční osmé hodiny večerní do páteční sedmé hodiny ranní zasahovali v souvislosti s bouřkou u více než 160 událostí. Nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce zásahu bylo potřeba na Havlíčkobrodsku a Žďársku.

Přímo ve Žďáře nad Sázavou v ulici Bezručova padl před pátou hodinou ráno vzrostlý strom na střechu rodinného domu. Událost se obešla bez zranění osob. Stejně dopadla i nehoda, která se stala před třetí hodinou ráno v Počátkách na Pelhřimovsku. Řidič osobního auta narazil do padlého stromu. Zasahující hasiči vůz zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin a strom z komunikace odstranili.

REKLAMA

Na Pelhřimovsku odstraňovaly jednotky popadané stromy ze silnic například v Nádražní ulici v Počátkách, u Onšova, Rodinova nebo Černovic. Celkový počet výjezdů k popadaným stromům se vyšplhal na osmnáct.

Celkem 63krát vyjížděli k odstranění popadaných stromů hasiči na Havlíčkobrodsku. Stromy odstraňovali například u Chotěboře, Zboží, České Bělé, Modlíkova, Hněvkovic, Jitkova nebo Žebrákova.

Devatenáctkrát museli požárníci k padlým stromům na Jihlavsku. Před třetí hodinou ráno likvidovali jihlavští profesionální hasiči strom, který padl na troleje v třídě Legionářů v Jihlavě. Popadané stromy jednotky odstraňovaly například u Batelova, Dudína, Dolní Cerekve, Třešti nebo Dobroutova.

K devatenácti technickým pomocem byli vysláni hasiči na Třebíčsku. Stromy bránící dopravě odstraňovali například u Jinošova, Otradic nebo Okříšek.

Padesátkrát vyjížděli hasiči na Žďársku. Stromy ze silnic odklízeli například u Nového Města na Moravě, Netína, Škrdlovic, Křižanova nebo Sulovce.

REKLAMA