OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté apelují na všechny cyklisty. Nepodceňujte používání ochranných přileb a nevystavujte se tak možnému zranění. V letošním roce pelhřimovští policisté evidují již patnáct případů kolize cyklistů. Všechny případy bohužel byly se zraněním cyklisty. Ať už lehkým nebo v tom horším případě se zraněním těžkým. V srpnu letošního roku museli policisté řešit již pět případů, při kterých byly tři cyklistky těžce zraněny.  Na Pacovsku si například vyjela jednačtyřicetiletá žena na kole, bohužel se nevrátila domů. Po ženě bylo vyhlášeno pátrání a nakonec byla nalezena i s kolem druhý den těžce zraněna u Hrádku na Pacovsku.

REKLAMA

Téhož dne na Hornocerekvicku jela třiasedmdesátiletá žena na kole, za kterým měla na provázku přivázanou nákupní tašku na kolečkách. V klesání silnice došlo z dosud nezjištěných příčin k pádu cyklistky. Žena byla s těžkým zraněním převezena do úrazové nemocnice v Brně.

Policisté připomínají, že děti smějí na kole jezdit bez doprovodu starších lidí od deseti let. Kolo by měly mít v dobrém stavu, hlavně brzdy. Na kolo by měly sedat ve výrazném oblečení s reflexními nášivkami. Úplně postačí reflexní proužek na ruku. Úplnou samozřejmostí pro děti jsou pak ochranné přilby. Ty mít dospělí nemusí, ale zvyšují tím riziko těžkého úrazu, varují policisté.

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA