OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policie dnes u Hosova na Jihlavsku provedla na hlavním tahu na Pelhřimov rekonstrukci rok staré dopravní  nehody. Provoz v místě rekonstrukce byl  na několik minut zcela zastaven. Nehoda se stal loni 20. srpna krátce po šestnácté hodině. Řidič Avie z Jihlavy odbočoval vlevo do zahrádkářské kolonie. Dříve než stačil odbočování dokončit, narazilo do něj osobní auto jedoucí od Pelhřimova. To bylo nárazem odmrštěno do protisměru, kde se střetlo s dalším osobním autem a posléze motorkou. Motorkář z Pelhřimova tehdy po zdravotní stránce dopadl nejhůře, měl několik zlomenin a jeho zranění lékaři charakterizovali jako těžká.Při hromadné nehodě dvou osobních aut, jednoho nákladního auta a motorky  byla těžce zraněna jedna osoba.

Podle policie nehodu zavinil řidič Avie, a proto byl následně obviněn a hrozí mu šest měsíců až pět let za mřížemi. Jenže řidič se brání a tvrdí, že auto od Pelhřimova jelo rychle a navíc je silnice v místě nehody nepřehledná kvůli větvím, které zasahují daleko do silnice.

REKLAMA

„Silničáři by s tím měli něco dělat. Podle mého názoru je tam nikdo nesekal od té doby, co se nehoda stala,“ říká exkluzivně pro zpravodajský portál i-Vysočina.cz  obhájce obviněného řidiče Jan Herout z Jihlavy. Řidič, který jel od Pelhřimova a narazil do Avie, zase tvrdí, že jel přiměřenou rychlostí.

Rekonstrukci nehody neboli vyšetřovací pokus prováděl na místě soudní znalec. Ten by měl posoudit i to, zda měl řidič Avie skrz větve dostatečný výhled na situaci před ním. Výsledky jeho měření budou známy za několik týdnů. Obhájce Jan Herout řekl, že řidiči mají v těchto místech přehled o autech jedoucích v protisměru sotva na sto metrů.

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

REKLAMA