OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zatímco většina obyvatel Vysočiny spala, hasiče zaměstnala bouřka.

V souvislosti s počasím vysočinští požárníci v noci zasahovali u více než sedmdesáti událostí. Nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce práce měly jednotky na Třebíčsku a na Žďársku. Největšímu náporu musely čelit od půlnoci do třetí hodiny v noci. S příchodem ranních hodin se situace v kraji začala postupně uklidňovat, ale i tak mezi sedmou a desátou hodinou vyjížděli hasiči likvidovat následky bouřky ještě bezmála dvacetkrát.

REKLAMA

Kromě popadaných stromů u Jinošova, Kramolína, Náměště nad Oslavou, Rouchovan nebo Slavětic a u Jimramova, Křižanova, Jindřichova, Heřmanova nebo Blažkova se v noci potýkali požárníci také s ohněm. Dvě jednotky musely před půlnocí k hořícímu stromu v Ratibořicích. Deset minut po půlnoci pak řešili místní dobrovolní hasiči pád stromu na osobní automobil v Kralicích nad Oslavou.

Po úderu blesku vzplály dva stromy i ráno. K prvnímu požáru vyjížděly dvě jednotky po sedmé hodině do Pavlova na Jihlavsku, k druhému pak o hodinu později do Budišova na Třebíčsku. Všechny události spojené s bouřkou se obešly bez zranění.

REKLAMA