OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Příjemně začaly pro sportovní výpravu Kraje Vysočina Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubickém kraji. První olympijský den přinesl do výsledkové bilance pro Vysočinu dvě zlata a bronz.

„Dařilo se především biatlonistům a mimořádný úspěch jsme si připsali i v běhu na lyžích. V konečném sčítání je v pořadí krajů Vysočina k dnešnímu večeru na 5. místě s 99 body, s tím, že bodované je každé místo od 1. do 14. Hned první den se do bodování zapsalo svými výsledky 18 našich sportovců,“ informovala dnes po uzavření tratí radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

REKLAMA

Už dnes dopoledne zabodovala na dvoukilometrové běžecké trati volnou technikou v Letohradu skvělá Lucie Crháková, dojela první, bez větších známek únavy a Kraji Vysočina cinkla první medaile. V cíli Lucie svěřila, že by svůj úspěch ráda oslavila se spolužáky z 6. třídy novoměstské základní školy Leandra Čecha.

Druhé vysočinské zlato si vyjel v biatlonovém závodě starších chlapců nadaný Michal Zaoral, kterého v Novém Městě na Moravě trénuje Michaela Faltusová. Michal o pár vteřinek ujel duu stíhačů z Pardubického kraje. „To, že jsme jeli už pozdě večer za umělého osvětlení, mi vůbec nevadilo. Tohle vítězství bude super pro moji sportovní budoucnost,“ svěřil Michal své pocity redaktorce České televize při rozhovoru s vítězi. A do třetice si dnes na cenný bronzový kov sáhl Vláďa Kocmánek, který na tříkilometrové biatlonové trati volnou technikou korunoval dnešní mimořádně úspěšný den pro svěřence SK Nové Město na Moravě.

Hned při pondělku se také dařilo hokejové reprezentaci Kraje Vysočina. První zápas s Karlovarským krajem remizovala, hned ten druhý se Zlínským krajem díky dvojité přesné střele kapitána Matouše Menšíka Vysočina vyhrála 2:1. „Olympiáda dětí a mládeže je ideální propagací sportů, ukázka skvěle a efektivně tráveného volného času mládeže. I proto Kraj Vysočina směřuje do sportovních center talentované mládeže každoročně podporu – finanční i morální. Držíme palce všem, kteří posouvají své limity,“ vzkazuje sportovcům hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který doprovodil sportovní výpravu Kraje Vysočina na včerejší slavnostní zahájení Her zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubicích.

Zdroj: Kraj Vysočina

REKLAMA