OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

prvni obcanek 2014 ikonaKlárka Janáková z Jihlavy se narodila v Nemocnici Jihlava 1. ledna 2014 ve 2:47 hod. a stala se tak prvním občánkem Kraje Vysočina roku 2014. Od hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka dostala Klárka šperk ve znamení zvěrokruhu a malé „startovné“ ve výši deseti tisíc korun. Tradici dárku pro prvního občánka České republiky s trvalým pobytem v Kraji Vysočina drží vedení kraje od roku 2002.

Klárka Janáková přišla na svět s mírami 3150 gramů a 49 centimetrů. Klárka i maminka Lucie jsou v pořádku a těší se domů na dvě sestřičky. I malý Nikolas, který přišel na svět v pelhřimovské nemocnici dostal od Kraje Vysočina praktický dárek, jeho dvě velká balení ocení především maminka Marcela. Tu potěšila i květina.

REKLAMA

prvni obcanek 2014 1

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes nevyloučil, že by v příštích letech mohlo dojít k mírné změně v tradici obdarování prvního občánka. „Nevylučuji, že příště budeme chtít popřát například více maminkám, možná zvolíme i jinou formu poděkování nebo místo,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. První miminka hlásí i ostatní krajské nemocnice na Vysočině.

Pořadí prvních miminek na Vysočině, tak jak se postupně narodila v krajských nemocnicích 1. 1. 2014:

2:16 hod. Nemocnice Pelhřimov – Nikolas (občan Slovenské republiky)
2:47 hod. Nemocnice Jihlava – Klárka
4:07 hod. Nemocnice Nové Město na Moravě – Viktorie
4:12 hod. Nemocnice Havlíčkův Brod - Matěj, bude bydlet s rodiči v Hlinsku
6:35 hod. Nemocnice Třebíč – Nella


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA